У МОЗ назвали найбільш поширені психічні розлади українців та їхні причини

Статистику вели лише щодо тих людей, які проходили лікування у закладах МОЗ

МОЗ Укринформ

Найбільша кількість українців із розладами психіки хворіє унаслідок вживання психоактивних речовин. Про це пише "Громадське", посилаючись на інформацію Міністерства охорони здоров'я.

У міністерстві озвучили найбільш поширені психічні розлади жителів України. Зокрема, за 2016 рік зареєстровано 694 928 людей з розладами психіки через вживання алкоголю та наркотиків. Серед таких розладів: синдром залежності, амнестичний синдром, психотичний синдром тощо.

Далі за кількістю йдуть розлади, пов'язані з травмами мозку чи церебральною дисфункцією. Таких хворих було зареєстровано 268 646. До цих хвороб належать хвороба Альцгеймера, судинна деменція тощо.

Трохи менше, 227 392 зареєстрованих хворих належить до групи з розумовою відсталістю всіх ступенів.

Після цієї групи йдуть 173 157 хворих на шизофренію та шизоафективні розлади.

П'ятірку найчастіших розладів замикають невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні. Йдеться про депресії, тривожні розлади, фобії, обсесивно-компульсивні розлади тощо. Таких випадків за 2016 рік було зареєстровано 126 221.

Нагадаємо, станом на жовтень минулого року, згідно із інформацією Мінсоцполітики, Україна посідала перше місце за кількістю психічних розладів у Європі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів