У місцях несвободи перебуває близько мільйона українців, – Денісова

Зазначається, що йдеться не тільки про пенітенціарні заклади, а й про заклади соціальної сфери, охорони здоров'я та освіти

Facebook Людмила Денісова

На сьогодні в місцях несвободи перебувають близько мільйона українців. Про це на своїй сторінці у Facebook написала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Сьогодні майже мільйон людей перебувають у місцях несвободи. Це не тільки пенітенціарні заклади, а й установи соціальної сфери, охорони здоров'я та освіти, в яких людей тримають за рішенням суду або адміністративних органів", – наголосила Денісова.

Вона додала, що українці в місцях несвободи потребують захисту і не повинні зазнавати принижень і катувань. Для того, щоб це контролювати, утворили Координаційну раду з питань реалізації національного превентивного механізму.

"Головна ідея полягає у здійсненні регулярних незалежних відвідувань усіх місць несвободи... Це 130 моніторів і понад 50 експертів, які беруть безпосередню участь у моніторингових візитах від громадськості. Вони аналізують і систематизують факти порушення прав людей і виявляють причини та умови їхнього виникнення", - додала Денісова.

Нагадаємо, станом на вересень 2018 року населення України становить 42,24 млн осіб.

Раніше Людмила Денісова повідомила, що близько 900 ув'язнених скаржаться на умови тримання у в'язницях ОРДЛО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів