У липні сталося 8 нападів на журналістів, - НСЖУ

Напади сталися у Києві та області, у Дніпропетровській, Чернігівських областях, в Одесі та Херсоні

Поліцейський застосував сльозогінний газ проти журналіста Єфрем Лукацький

У липні цього року було зафіковано 8 випадків фізичної агресії проти працівників ЗМІ. У червні таких було 2, а загалом за 7 місяців 2018-го року трапилось 53 інциденти із застосуванням сили до журналістів. Про це повідомляється на сайті НСЖУ.

Напади сталися у Києві та області, у Дніпропетровській, Чернігівських областях, в Одесі та Херсоні.

"Про побиття чоловіка працівниками СБУ заявляє також дружина турецького журналіста Юсуфа Інана, якого силоміць депортували з Миколаєва до Туреччини", - йдеться у повідомленні.

Також зафіксовано 2 випадки пошкодження редакційного майна – у Дніпропетровській області підпалили редакцію газети "Событие", а у Сумській області згорів автомобіль журналіста-розслідувача. 

У Києві поліцейський свідомо розпилив сльозогінний газ в обличчя фотокореспондента Єфрема Лукацького. "Один з поліцейських бачив, що я знімаю, і зарядив мені газом в очі по повній програмі. Я в прямому розумінні осліпнув хвилин на 10. Я стояв не в натовпі, кричав йому "Преса", але поліцейського це не зупинило", - заявив Лукацький.

Новини за темою: Вдарив в обличчя: В Кривому Розі за побиття журналіста судитимуть місцевого посадовця
Хоча постраждалий журналіст, керівник представництва міжнародного агентства Associated Press і відмовився писати заяву про злочин, зараз у поліції триває службове розслідування за фактом розпилення сльозогінного газу в обличчя Єфрема Лукацького. 25 липня у Чернігівській обл. близько 15 осіб заблокували вихід із залу для нарад і понад годину тримали працівників РДА й головного редактора "Вістей Борзнянщини" Сергія Близнюка. Агресивно налаштовані чоловіки вимагали від редактора та працівників відділу в справах сім'ї, молоді та спорту й відділу освіти написати заяви на звільнення. А для більшої переконливості кілька разів штовхнули редактора. Поводилися брутально, грубо, називали присутніх сепаратистами. Двері з приміщення розблокували лише після виконання вимог. 10 липня було здійснено підпал редакції газети "Событие", що знищив меблі та частково обладнання. Це вже п'ятий підпал ЗМІ та майна журналістів у Дніпропетровській обл. за останні півтора року. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів