Facebook
У Львові знову склалася критична ситуація з вивезенням сміття. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення повторно звернутися в усі державні інстанції щодо врегулювання ситуації з вивезенням і захороненням сміття.

Мер міста Андрій Садовий вважає, що це штучно створена проблема.

"Всі знають, що більше 9 місяців не працює полігон, який був базовим для міста Львова та 4 районів області. Агломерація, яка нараховує понад 1 млн людей, щодня продукує відходи, фізично не має куди їх вивозити. Замість того, щоб прийняти рішення, і на тих майданчиках, які є в Україні, по одній машині приймати сміття, роблять все навпаки – штучно перекривають, зупиняють. Сьогодні 25% міста Львова знаходяться в дуже важкому стані з вивезення ТПВ. Сьогодні ми прийняли рішення повторно звернутися до уряду, до ЛОДА, Міністерство охорони здоров'я, тому що завтра це буде проблема, яку треба буде вирішувати складніше і важче. Мені здається, це просто помста за тверду позицію міста Львова. Прикро, що такі речі відбуваються сьогодні", - сказав він.

Садовий стверджує, що він щодня надсилає листи прем'єр-міністру та голові обласної адміністрації, проте відповіді немає.

За даними мерії, зараз невивезеними залишаються 317 майданчиків, що становить 25% від загальної кількості майданчиків в місті.

"Зважаючи на потепління, подальша ситуація, якщо вона не буде вирішена з допомогою органів державної влади, обласних органів в частині надання допомоги по вивезенню сміття, загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в місті Львові", - заявив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак.

Новини за темою: Ситуація з вивезенням сміття у Львові знову критична, по Україні заарештовано 50 машин з ТПВ, - Садовий

За його словами, в січні були підписані короткострокові договори про вивезення сміття, а зараз знову виникають проблеми з полігонами, які відмовляються приймати сміття.

У мерії кажуть, що критична ситуація складається на майданчиках, які знаходяться на території навчальних закладах.

В управлінні охорони здоров'я Львівської міської ради відзначили, що при підвищенні температури, зокрема, більше 8 градусів – є ризик поширення кишкових інфекцій.

Новини за темою: У Львівській обл. місцеві жителі перекрили трасу через сміття

Нагадаємо, у Львівській обл. не можуть вирішити проблему утилізації сміття з кінця травня 2016 р. після трагічних подій на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом і закриття її за рішенням суду. Тоді під час гасіння пожежі стався обвал сміття, в результаті чого загинули троє рятувальників і еколог. Періодично побутові відходи зі Львова знаходять у різних областях України, нерідко віддалених від західної її частини. Нещодавно такий сміття виявили в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій областях.