У Львові вшанували пам'ять Романа Шухевича, який загинув 66 років тому

У заході взяв участь і син головнокомандувача УПА, нардеп Юрій Шухевич

У Львові сьогодні, 5 березня, вшанували пам'ять головного командира Української повстанської армії (УПА) Романа Шухевича, який загинув рівно 66 років тому. Про це пише газета "День".

Заходи за участі перших осіб Львівської області та Львова, священиків і представників громадськості відбувалися біля пам'ятника генерал-хорунжому на території колишнього села Білогорща, де 5 березня 1950 р. і загинув Шухевич. Вшанувати пам'ять головного командира УПА приїхав і його син – народний депутат України Юрій-Богдан Шухевич.

Зазначається, що біля пам'ятника була вишикувана почесна варта ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут та салютної команди Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять".

Новини за темою: Киянам запропонують обговорити перейменування проспекту Ватутіна на проспект Шухевича

Голова Львівської обласної державної адміністрації (ОДА) Олег Синютка у своєму виступі зазначив, зокрема, що постать Шухевича є прикладом для багатьох воїнів, які сьогодні захищають кордони України. "Роману Шухевичу неодноразово пропонували залишити Україну, однак він постійно наголошував на тому, що командир повинен бути там, де воює його армія. Напевно, знав генерал-хорунжий, що в такій боротьбі з комуністичною владою вижити складно, залишився зі своїми воїнами", – сказав Синютка і додав, що схожий вибір сьогодні роблять чимало українських військових.

У свою чергу син головного командира УПА Юрій Шухевич закликав вшановувати на вищому рівні всіх борців за незалежність України. За його словами, важливо пам'ятати про наших предків, які боролися за волю, а також сучасників. "Бо ті, хто боролися пліч-о-пліч з Шухевичем, і ті, хто зараз взялися за зброю, воюють за ту саму ідею", – наголосив Шухевич.

Також повідомляється, що учасники заходу поклали квіти до пам'ятника Роману Шухевичу, а представники духовенства здійснили чин панахиди. Згодом всі бажаючі змогли відвідати музей Шухевича в Білогорщі.

Новини за темою: У Рівному розбили меморіальну дошку Романові Шухевичу

Роман Шухевич (1907 – 1950) – український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів (ОУН). Командир з боку українців українського військового підрозділу "Нахтігаль" у складі іноземних легіонів Вермахту (1941-1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943-1950).

5 березня 1950 р. внаслідок спецоперації радянських спецслужб було викрито останню схованку Шухевича в селі Білогорща під Львовом (нині це частина обласного центру). Під час спроби прориву з оточення головного командира УПА було вбито.

Джерело: День

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів