Сміттєзвалище біля Львова
З відкритих джерел

До суду направлено обвинувальний висновок у відношенні посадової особи Департаменту Львівської міської ради, яку підозрюють у неналежному контролі за діяльністю ЛКП "Збиранка". Про це повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.

В ході розслідування було встановлено, що посадовець неналежно поставився до виконання своїх обов'язків щодо здійснення контролю за підлеглим підприємством.

Додається, що "зокрема, не забезпечив визначення відповідної стратегії розвитку підприємства в частині прийняття заходів з інженерної стійкості "тіла" Грибовичського сміттєвого полігону, тобто перешарування, ущільнення полігону, зміцнення його укосів тощо, а також в цілому проведення на цьому підприємстві перевірок".

Як відомо, усі наведені порушення призвели до трагічних подій, а саме зміщення в травні 2016 р. укосу Львівського міського полігону твердих побутових відходів, під завалами якого опинилися і загинули троє працівників органів ДержНС України.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду.

Нагадаємо, наприкінці січня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман приїхав у Львівську область для обговорення питання вивозу сміття. Раніше відповідне доручення прем'єру дав президент Петро Порошенко.

Новини за темою: У Львові проходять пікети проти будівництва сміттєпереробного заводу

Після наради з керівництвом міста та області Гройсман виніс рішення про виділення ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу площею 12,5 га у Яворівському районі на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка".

Проте жителі Яворівського району не зраділи такому рішенню, а Яворівська райрада взагалі заборонила Львову будувати полігон для сміття.