У Львові наполягають на незаконності рішення облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту

Рішення Львівської облради "Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області" є незаконним - на цьому наполягають деякі із місцевих активістів. Апелюють до того, що мовне питання - не в компетенції даного органу.

"То не в їх компетенції, по-перше, по-друге, порушує статті Конституції: 22-гу, 24-ту. Зазіхнули на святе - Конституцію. То підриває нашу державність. Саме рішення дуже розмито написане. Шо вони під цим мали на увазі, дуже тяжко сказати", - вважає керівник Львівської обласної організації партії "За життя" Інна Іваночко.

Активісти та громадські організації, які виступають проти мораторію, збираються зупинити його дію, оскарживши рішення в судовому порядку.

"Мораторій, який депутати приймали, прикриваючись турботою про громадянський мир, нібито для "недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі", порушує не тільки Конституцію і Закони України, а й Європейську хартію регіональних мов або мов меншин. Настільки цинічне і брутальне нехтування правами громадян неприпустимо в цивілізованому суспільстві", - переконаний член партії "За життя" Віктор Медведчук.

"Будемо оскаржувати це рішення через суд, законним порядком. тільки так. так шо будем боротися", - пообіцяла Іваночко.

У самому документі мораторію зазначається, що рішення було прийняте на підставі звернень ветеранських та громадських організацій Львівщини. Якщо ж його не буде скасовано судовим шляхом, мораторій на використання російськомовного контенту у Львівській області триватиме до моменту повної деокупації українських територій.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів