Новим прокурором Львівської області призначений старший радник юстиції Віталій Мякішев. Відповідний наказ підписаний генеральним прокурором України 29 березня 2016 року, повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

До призначення на посаду прокурора Львівської області Віталій Мякішев працював заступником прокурора Житомирської області. В органах прокуратури працює з березня 1999 року.

У той же час, "Інтерфакс-Україна" повідомляє, що активісти зірвали його подання.

Згідно з повідомленням, представники громадських організацій "Рабів до раю не пускають", "Розвиток громади" та Спілки учасників АТО увійшли в актовий зал прокуратури області та зайняли місця в президії.

Новини за темою: Саакашвілі про призначеного замість Сакварелідзе прокурора Одеської області: Стоянов – символ корупції

"Вони принесли з собою яйця і томатний сік, а також розклали на столі листівки з написами: "Не допустимо руки Шокіна і парашутистів у Львові", "Львів ніколи не брав парашутистів", "Громадські організації проти парашутистів-сепаратистів". Як заявив лідер організації "Рабів до раю не пускають" Іван Спринский, активісти протестують проти "кулуарного призначення ставленика Віктора Шокіна", вимагають проведення прозорого конкурсу на посаду прокурора Львівської області та обговорення кандидатур з громадськістю", - уточнюється в повідомленні.

Як повідомляє Galinfo, активісти вимагають, щоб відбулося публічне обговорення кандидатури нового прокурора. Після дебатів з активістами Віталій Мякішев погодився на проведення публічних обговорень, де обіцяв показати свої декларації від 1999 року.

Як відомо, прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе 29 березня звільнили з прокуратури. Його посаду генеральний прокурор Віктор Шокін ліквідував, а самого Сакварелідзе разом із звільненням також залучив до дисциплінарної відповідальності "за грубе порушення правил прокурорської етики і втручання в непередбаченому законодавством порядку в службову діяльність іншого прокурора, здійснення вчинку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов'язків". Миколу Стоянова відновлено на посаді прокурора Одеської області, яку він обіймав у травні–липні 2014 р.