У "ЛНР" отримують в якості "податків" близько 47% від суми вивезеного в Україну вугілля, – СБУ

Вугілля нібито постачають компанії ПАТ "Центренерго

AP Photo

У так званої "ЛНР" отримують в якості "податків" близько 47% від вартості антрациту, що поставляється з окупованої частини Донбасу на адресу державної компанії ПАТ "Центренерго". Про це йдеться у висновках СБУ, опублікованих у визначенні Сєвєродонецького міськсуду №428/12804/16-до від 2 грудня 2016 року.

Як зазначено в ухвалі, досудовим розслідуванням було встановлено, що після утворення "ЛНР" та її незаконних воєнізованих підрозділів (у т. ч. при Міністерстві палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР"), виникла необхідність їх матеріального забезпечення. Для досягнення цієї мети, а також для наповнення бюджету "ЛНР", "міністром палива ЛНР", розробив і реалізував протиправну схему щодо взяття під контроль роботи вугледобувних та вуглепереробних підприємств регіону, а також незаконного видобутку кам'яного вугілля на території Луганської області.

"З цією метою, протягом 2014-2016 років керівник "Міненерго ЛНР" змусив державні і приватні вугільні підприємства області здійснювати збут видобутої вугільної продукції через ДП "Луганськвугілля", на базі якого створено вищезгадане "міністерство ЛНР", забезпечив озброєну охорону "міністерства" з метою невтручання сторонніх осіб у його злочинні плани і наміри", – йдеться в тексті ухвали.

Новини за темою: Нардеп: Якщо блокада триватиме понад 40 днів, то вугілля потрібно починати економити вже зараз

Згідно з документом, для досягнення злочинних цілей і власного збагачення за рахунок коштів від продажу вугілля, змусив в. о. генерального директора ДП "Луганськвугілля" та в. о. генерального директора ДП "Антрацит" - укласти договір з ПАТ "Центренерго" №111/20 з постачання на адресу останнього вугільної продукції антрацитної групи, на суму 1,584 млрд грн, з розрахунку 1320 грн (з ПДВ) за 1 тонну вугілля.

При цьому, гендиректор ДП "Антрацит", діючи по команді "міністра", забезпечив відвантаження вугілля з ДП "Антрацит" під договір - комісії з ДП "Луганськвугілля" (№2612) на ПАТ "Центренерго", сплачуючи комісійну винагороду в сумі 60 грн з кожної проданої тонни в ДП "Луганськвугілля" та податки в бюджет "ЛНР".

Надалі, генеральний директор ДП "Луганськвугілля" організовував і особисто контролював незаконне переведення безготівкових грошових коштів, отриманих від продажу вугілля, в готівку, шляхом підписання господарських договорів та первинних бухгалтерських документів на поставку товарів і послуг (нікчемні правочини), а також незаконного надання фінансової допомоги ряду комерційних структур з ознаками фіктивності. Зокрема, протягом січня-лютого 2015р. посадовими особами міністерства палива, енергетики та вугільної промисловості т. зв. "ЛНВ" з рахунків ДП "Луганськвугілля" на рахунки ПП "Содєйствіє" (код ЄДРПОУ 32366911) і ТОВ "МКД Трейд" (код ЄДРПОУ 39378059) було переведено 12 млн. грн. в якості поворотної фінансової допомоги. У подальшому вказане підприємство, з метою дроблення суми, перерахувало грошові кошти на інші свої розрахункові рахунки, відкриті в українських банках і надалі зазначена сума була переведена у готівку.

Новини за темою: У Луганську обл. вугілля постачається щодня, - Клименко

Також було встановлено, що невстановлена особа - працівниця ПАТ "Банк " Софійський" (в даному банку відкрито рахунок ДП "Луганськвугілля"), займається супроводом юридичних осіб - клієнтів банку, постійно спілкується з головним бухгалтером ДП "Луганськвугілля" і стверджує усі платіжні доручення, які формуються і підписуються електронними підписами під час роботи з "Клієнт-Банком".

Встановлено, що вказана особа, у разі надходження постанов суду про арешт грошових коштів на підприємстві, інформує головного бухгалтера про це і дає час для швидкого перерахування грошей з цього рахунку на інший. На момент переведення 16 млн гривень на рахунки ТОВ "МКД Трейд" та ПП "Сприяння", саме дане невстановлена особа перевіряла і стверджувала зазначені платіжні доручення.

"З отриманих грошей, "міністр палива" платить близько 47% податку від суми вивезеного вугілля із зазначених вугільних підприємств на окупованій території в бюджет "ЛНР". Ці кошти в подальшому спрямовуються на виплату заробітної плати членам терористичних угруповань "ЛНР", ... а також закупівлю амуніції, форми і т. д.", – йдеться в ухвалі.

Новини за темою: Міненергетики відійшло від формули ціноутворення на вугілля "Роттердам плюс", - Насалик

Нагадаємо, 25 січня, ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. В результаті дій ветеранів АТО було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Блокпост ветеранів АТО на залізничній магістралі Луганськ - Попасна спробували прорвати. Бійці заявили, що зупинений поїзд збираються приварити до рейок.

Відомості за фактом блокади внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 279 КК україни (блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту).

Деякі експерти та державні діячі відзначають, що блокада може загрожувати енергетичної незалежності України. Так, заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Лою вважає, що без світла в результаті знеструмлення Счастьинской ТЕЦ може залишитися весь регіон, а Юрій Гарбуз вважає, що є ризик для енергозабезпечення також центральних і навіть західних областей України.

Новини за темою: Африканське чи американське: Де Україна купує вугілля

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів