"РИА Новости"

До портів анексованого Криму протягом лютого незаконно зайшло 20 вантажних суден. Про це повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ).

"З 1 лютого по 1 березня до портів окупованого Криму зафіксовано захід 20 вантажних суден-порушників. Всі судна були під прапором Російської Федерації. Всього цими судами здійснено 60 заходів до портів Севастополя та Керчі", – йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що крім цього, на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялти, які використовуються для стоянки кораблів, зафіксовано 18 судів: 16 - з Російської Федерації та по одному під прапорами Об'єднаної Республіки Танзанії і Республіки Мальти.

Новини за темою: Судно "Sky Moon", яке конфіскували за відвідування порту в Криму, передадуть ВМС України

Нагадаємо, морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта), закрито на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30.04.2014 № 578-р ("Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту") та згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 ("Про закриття морських портів").

Захід суден під іноземними прапорами в закриті морські порти і термінали, розташовані на території АР Крим і м. Севастополь, розглядатиметься як порушення норм міжнародного права, як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, у тому числі кримінальну.

Новини за темою: Прокуратура АРК зафіксувала 665 суден, які незаконно заходили до Криму