У Київраді пропонують переглянути доцільність переходу на літній час

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради

Фото з відкритих джерел

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту депутати погодили проект рішення про звернення до Кабінету міністрів щодо перегляду доцільності чинного порядку обчислення часу на території України (запровадження та скасування переходу на літній час). Про це йдеться в повідомленні прес-служби КМДА.

У мерії запевняють, що щорічне переведення годинників викликає часовий стрес і негативно впливає на психологічний та фізичний стан людини. У такі перехідні періоди багато українців скаржаться на погане самопочуття, адже незначне зміщення часу порушує роботу біологічного годинника.

"Переведення годинників відображається як на психологічному, так і на фізичному стані людини, а це більші витрати, ніж незначна економія електроенергії. У світі понад 60% країн не переводять годинникову стрілку… Чому Україні, через розбіжність у часових поясах та кліматичних умовах з Європою, власними силами не дослідити це питання й ухвалити незалежне рішення, що відображатиме інтереси українців?" – зазначив ініціатор ідеї, депутат Київради Олександр Пабат.

Зазначається, що відповідно до даних ВООЗ, двічі на рік у жителів країн, що змінюють час, на 8% виростає ризик інсульту, удвічі збільшується кількість звернень у зв'язку з проблемами серцево-судинної системи, на 12% більше викликів приймає служба швидкої допомоги, до 45% населення мають проблеми зі сном, на 29% зростає чисельність ДТП протягом двох тижнів після переходу. Україна ж докладного дослідження за роки незалежності не проводила.

Нагадаємо, у 2018 році в Україні переводять годинники на літній час в останню неділю місяця - 25 березня. О 3 годині ночі стрілки годинника переведуть на одну годину вперед. Відповідно, на всіх годинниках після переведення має показувати 4:00 ранку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів