У Києво-Печерській лаврі відзначили Хрестовоздвиження

У Києво-Печерській лаврі відбулася святкова літургія до дня Хрестовоздвиження. Це - одна з віх християнської історії. У 4 столітті біля Голгофи цариця Єлена знайшла три хрести, й один з них виявився тим, на якому був розіп'ятий Христос.

"Він мав цілющу силу. Проносили повз покійника, і потрібно було дізнатися, який з них Христа. І коли патріарх Макарій поклав одного і другого хреста, не відбулося ніякого чуда, коли положили третій - померлий воскрес. І з того часу так і звершується воздвиження животворящого хреста", - пояснив глибинний сенс свята намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло.

На честь Христового воскресіння в Єрусалимі збудували храм, наступного дня після освячення якого і відзначають Воздвиження Хреста Господнього. Віряни у цей день не повинні ображатися на когось та мають старанно дотримуватися заповідей - пам'ятаючи, що через хрест людство отримало відпущення своїх гріхів.

"Спаситель взяв на себе людську природу, щоб очистити її, освятити і спасти. Цей подвиг очищення і спасіння людини здійснювався під час земного життя спасителя, і завершився він на хресті, коли він розп’яв руки і розтерзав там рукописання наших гріхів", - пояснив предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій.

У цей день традиційно дотримуються суворого посту.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів