AP Photo

Шевченківський райсуд столиці оголосив вирок адвокату Володимиру Оленцевичу, який з ножем напав на співробітницю київського університету, переплутавши її з дружиною секретаря РНБО. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

"Рішенням суду 62-річного адвоката з Донецька визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ст. 349 і ч. 1 ст. 147 КК України (захоплення і утримання в якості заручника близького родича представника влади з метою спонукання посадової особи до вчинення певних дій), йому призначено покарання у вигляді 8 років 6 місяців позбавлення волі", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 травня чоловік зайшов у приміщення столичного Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова і з ножем накинувся на одну з працівниць закладу, яку помилково прийняв за дружину секретаря РНБО. Злочинні дії нападника вдалося припинити працівнику Державної служби охорони, який і затримав зловмисника. Пізніше стала відома особа нападника: ним виявився юрист з Донецька Володимир Оленцевич.

Володимир Оленцевич відомий своїми позовами про скасування указів президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері і Роману Шухевичу звань Героїв України. Він також намагався оскаржити в суді помилування Юрія Луценка. Крім того, в 2014 р. Оленцевич подав позов проти Турчинова щодо незаконного відсторонення екс-президента Віктора Януковича від влади.