У Києві пройшов круглий стіл по обговоренню допомоги обдарованим дітям

У Києві пройшов круглий стіл «Система виявлення та підтримки обдарованих підлітків і молоді з різних соціальних груп»

В рамках круглого столу говорили про те, як вчасно знайти, виявити, підтримати, навчити і допомогти реалізуватися в професійній сфері обдарованим дітям. Так, за словами засновника Благодійного Фонду «Допоможемо разом» Ірини Кузьмичевої, зараз виникає гостра необхідність збереження таких дітей. Адже їх кількість не перевищує 2-3%. «Я переконана, що необхідна цілісна загальнодержавна система виявлення та підтримки обдарованої молоді. Ця система повинна охоплювати навчальні заклади різних рівнів акредитації, і починати потрібно з середньої школи, де повинна бути організована цілеспрямована робота щодо виявлення серед старшокласників обдарованих учнів і створені умови для їх професійної орієнтації», - підкреслила Кузьмичова.

У свою чергу директор Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер» Дмитро Кравченко вважає, що в Україні немає системи реалізації цих талантів. «Близько 20-ти навчальних закладів в Україні працюють з обдарованими учнями. Але «зірочки» з'являються в окремих навчальних закладах, де на волонтерських засадах фанати своєї справи, педагоги «від Бога» цілодобово працюють з такими дітьми. А потім майбутні генії, яких ми знаходимо, виховуємо, розвиваємо, випускаємо у велике життя, виїжджають з України. Тому що економіці вони не потрібні, наша економіка не здатна приймати талановиту молодь», - сказав він.

Під час дискусії виступив і студент 2-го курсу фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, переможець 7-го Міжнародного студентського турніру фізиків Платон Дмитрієв. Він підкреслив, що система заохочення молоді до точних наук тримається виключно на ентузіазмі викладачів. «Вони роблять феноменальну роботу. Школа та університет дали нам просто відмінну теоретичну базу, але робити експерименти, реалізовувати щось на практиці, проектувати нас, на превеликий жаль, не вчать, нам доводиться працювати на обладнанні, яке морально застаріло, воно родом із 60-80-х років. Це вбиває будь-яке бажання займатися фізикою, люди втрачають інтерес до цієї науки. Адже зверніть увагу, на технічні спеціальності сьогодні катастрофічний недобір, молодь віддає перевагу гуманітарні напрямки», - сказав Платон.

У засіданні взяв участь також радник Міністра освіти і науки України Юрій Панін. Він підкреслив, що сьогодні не можна сподіватися на державні гроші. «Один із шляхів, який правильно вибрав фонд «Допоможемо разом» - це пошук меценатів для підтримки обдарованих підлітків. Сьогодні потрібно шукати, як зацікавити бізнес, вкладатися в навчання молоді», - підсумував Панін.

Відомий бізнесмен і меценат Гарік Корогодський також висловився за залучення меценатів до навчання обдарованої молоді. «Таких молодих людей, може, набереться по країні тисяча-дві. Тут можна обійтися без допомоги держави. Їх потрібно «вести», та так, щоб вони потім захотіли працювати в Україні. Зі вступом до вищих навчальних закладів у цих людей проблем немає. Можна зібрати таких хлопців, наприклад, у Києві. У столиці просто легше буде це організувати, і вибір викладачів більший. Потрібно зібрати та надати умови - влаштувати їм не тепличні умови, а «інкубатор» з повним завантаженням», - сказав Корогодський.

Учасники круглого столу підписали відкрите Звернення, в якому закликали представників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науковців, педагогів, представників благодійних організацій і бізнесу, людей, небайдужих до долі здібних, обдарованих і талановитих юнаків і дівчат України, консолідувати свої дії. Зокрема, у зверненні йдеться про необхідність визнання на державному рівні існування проблеми виявлення та навчання обдарованих дітей і молоді, а особливо дітей-сиріт, та створення цілісної загальнодержавної системи роботи із обдарованими учнями і студентами із належним правовим, фінансовим, організаційним, науково-методичним забезпеченням.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>