У Києві може з'явитися плата за навчання для іногородніх дітей

Аналогічну ініціативу вже ввели в Тернополі

Womo

Навчання у київських школах і дитячих садах для іногородніх дітей можуть зробити платним. Про це заявив секретар Київради Володимир Прокопів, передає "Громадський рух ЧЕСНО".

Як повідомляється, аналогічна ініціатива вже була введена в Тернополі, де навчання однієї дитини в дитячому садку або в групі продовженого дня обходиться в 1215 гривень на місяць.

"Ми живемо в умовах децентралізації. Основна мета створення громад – вони мають бути самостійними, незалежними. Чому я повинен за кошти платників податків міста утримувати навколишні села й інші території? Тому ми запропонували, щоб платили не люди, а заплатити за них мала районна рада, районна адміністрація або об'єднана громада. Щодо тих дітей, за кого не компенсували органи місцевого самоврядування, ми пропонуємо, аби батьки заплатили ці гроші", - заявив мер Тернополя Сергій Надал.

У Київраді ініціативу оцінили позитивно і повідомили, що також планують вжити подібних заходів. Оплачувати навчання дітей у столичних закладах доведеться сім'ям з населених пунктів, які не увійдуть до агломерацію "Великий Київ".

"Абсолютно підтримую ініціативу міста Тернополя. Що стосується Києва, столична влада теж планує запровадити плату за навчання в дошкільних навчальних закладах та школах для іногородніх. Але для мешканців тих населених пунктів, котрі приєднаються до агломерації "Великий Київ", діятимуть преференції. От вам перший приклад і користь від об'єднання. Для всіх мешканців населених пунктів, які не увійдуть до агломерації, навчання буде платним", - заявив Прокопів.

Нагадуємо, рішення про створення Київської агломерації було прийнято в грудні 2017 року. Згідно з документом, виконавчий орган Київради (КМДА) повинен провести консультації щодо створення асоціації з міськими, сільськими та селищними головами та секретарями місцевих рад населених пунктів Київської області.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів