З відкритих джерел

У Кремлі заявили, що не обмежують діяльності кримськотатарських організацій. Про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи рішення Міжнародного суду ООН щодо позову України, пише ТАСС.

"Фактично ніяких обмежень для функціонування громадських організацій громадян Росії - кримських татар - немає. Існують різні екстремістські прояви, екстремістські організації, і, як і скрізь у Росії, екстремістські прояви будуть переслідуватися за законом", - сказав Пєсков, відповідаючи на запитання, чи буде дозволено діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Пєсков додав, що "все, що не заборонено, воно дозволено: і громадська діяльність, і політична, і інша, тут жодних проблем немає".

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення за позовом України проти Росії. Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах щодо Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Поряд з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ за Конвенцією про ліквідацію расової дискримінації. Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу. Росія також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

Нагадаємо, 29 вересня 2016 року Верховний суд РФ остаточно визнав заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації".