У Харкові припинили діяльність мережі нелегальних "реабілітаційних центрів", - СБУ

В 5 виявлених "клініках" утримувалося 230 осіб

Фото: Владислав Абдула / Facebook

У Харкові поліція припинила діяльність мережі псевдореабілітаційних центрів, в яких насильно утримувалися люди. Про це повідомив начальник прес-центру Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула на своїй сторінці в Facebook.

Як повідомляється, "реабілітаційні центри" були організовані проповідниками однієї з місцевих протестантських релігійних організацій харизматичного спрямування. Правоохоронці встановили, що організатори нелегального бізнесу обманом заманювали в свої "клініки" громадян, які страждають алкоголізмом і наркоманією, обіцяючи їм або їхнім рідним повноцінне лікування та психологічну допомогу.

Новини за темою: В Одесі викрили підпільний "реабілітаційний центр", де тримали нарко- і алкозалежних

В результаті перевірки з'ясувалося, що ніяких документів на надання медичних послуг організація не мала і лікарі у ній не працювали. Пацієнти приймалися за передоплатою, після чого їх замикали в орендованих приватних будинках і насильно утримували до закінчення оплаченого курсу реабілітації.

Також СБУ було встановлено, що ніякого лікування пацієнти "центрів" не отримували, не дивлячись на те, що серед них були особи з гепатитом, туберкульозом і ВІЛ. Замість адекватного медикаментозного лікування їм надавали "допомогу" у вигляді молитов і здійснення релігійних обрядів.

Новини за темою: На Волині викрили "реабілітаційний центр", в якому незаконно утримували понад 30 осіб

При цьому умови утримання пацієнтів були повністю антисанітарними, на одну кімнату в 9-10 квадратних метрів припадало по 8 пацієнтів. Вікна "клініки" були перекриті решітками, вихід за межі будівлі пацієнтам повністю заборонявся, будь-які засоби зв'язку вилучалися. Дзвінки рідним дозволялися лише зрідка і під контролем працівників "центру". Пацієнтів, які порушили встановлені правила або намагалися втекти, били і зачиняли у підвалі.

Вартість "лікування" варіювалася від 3 тисяч до 8 тисяч гривень, в залежності від платоспроможності конкретного пацієнта і його сім'ї. При цьому на утримання пацієнтів витрачалися мінімальні суми.

Новини за темою: Сумський "реабілітаційний центр" викрили у тортурах нарко- й алкозалежних, - ГПУ

Під час спецоперації правоохоронцям вдалося припинити функціонування 5 подібних "клінік", в яких утримували майже 230 осіб.

За виявленими фактами порушено кримінальну справу. Організаторам та їх співучасникам інкримінують ст. 146 та ст. 126 КК України - незаконне позбавлення людини свободи, побої та катування.

Джерело: Фото: Владислав Абдула / Facebook

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів