У Харківській обл. 40 викладачів опинилися на допитах через "розтрату" бюджетних коштів

Завідувача кафедри біохімії Харківської Зооветеринарної академії звинувачують у розтраті державних коштів. За останні три роки він пропустив десять робочих днів, це відобразили у табелі відвідуваності. Правоохоронні органи оцінили кожен день у триста п'ятдесят гривень - мовляв, держава переплатила заробітну плату.

"Розтрата в лапках складає три тисячі з невеликим гривен. Це мені приписується як розтрата бюджетних коштів, порушується ст. 191 і загрожує буквально тюремне ув’язнення. Це, звісно, абсурдна ситуація", - переконаний завідувач кафедри хімії та біології, професор Геннадій Жигунов.

У такій ситуації опинилися сорок викладачів Харківщини. Їх викликали на допити і тиснули. В результаті список скоротився до п'ятнадцяти осіб - тих, хто відмовився дати хабаря. Пізніше виявилося, що підполковника поліції, який вимагав гроші, у квітні затримували на великому хабарі. Він вимагав десять тисяч доларів від керівництва національного університету радіоелектроніки. Натомість - обіцяв закрити очі на підробку службової документації.

"Насправді, у правоохоронців стояла задача комплексно підійти до вирішення питання. Це біля десятка ВНЗ, починаючи з харківського інституту радіоелектроніки, Академії харчування, Інституту сільського господарства, з багатьма ректорами я спілкувався, володію питанням, що це була системна задача. Мета – отримати забар від ректора", - розповів про ситуацію депутат Харківської міськради 6 та 7 скликань Андрій Лесик.

Андрій Лесик зазначає - у нього є факти отримання неправомірної вигоди правоохоронцями, з якими він звертатиметься до керівництва області.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів