У християн східного обряду сьогодні розпочався Великий піст

Традиційний семитижневий піст закінчується святкуванням Великодня, який цього року припадає на 12 квітня

Фото з відкритих джерел

З сьогоднішнього дня, 23 лютого, у православних та греко-католиків розпочався Великий піст.

Нагадаємо, що напередодні християни східного обряду востаннє перед постом їли скоромне та просили одне в одного прощення за вчинені проступки в так звану "прощену неділя".

Зазначимо, що Великий піст - це найдовший і найсуворіший з чотирьох багатоденних постів, встановлених церквою. Його тривалість становить 7 тижнів (40 днів триває підготовка до нагадування про страждання Ісуса Христа і останній тиждень - Страсний). Завершується період утримання від їжі та розваг Великоднем - святкуванням Світлого Христового Воскресіння, яке цього року припадає на 12 квітня.

Нагадаємо, церковний статут вимагає не вживати під час Великого посту м'ясні страви, рибу, молоко, сир і яйця. Послаблення щодо режиму харчування допустимі для людей похилого віку, хворих, маленьких дітей, вагітних жінок та молодих матерів. На інший режим харчування можуть розраховувати також ті, хто вибрався в подорож.

Також священики зазначають, що формальне дотримання вимог щодо споживання їжі і утримання від розваг не є головним сенсом Великого посту. Піст - це, насамперед, період покаяння, примирення з Богом і роботи над власним духовним зростанням, наголошують священнослужителі. Тому церква радить у цей час більше уваги приділяти молитві, читанню Святого письма, відвідування богослужінь і справам милосердя.

Новини за темою: Президент привітав православних християн зі Стрітенням Господнім

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів