У Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів заарештовано та засуджено 115 українців, - МЗС

Справи затриманих/засуджених громадян України перебувають на контролі посольства України в Греції та департаменту консульської служби МЗС

Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ констатує, що станом на серпень 115 громадян України заарештовано і засуджено в Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. Про це "Українським Новинам" повідомили в МЗС України.

"Станом на серпень 2017 загальна кількість заарештованих/засуджених громадян України на території Греції становить 144 особи, в тому числі за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів - 115 осіб", - сказано у відповіді відомства.

Міністерство зазначає, що перевезення нелегальних мігрантів кваліфікується відповідно до ст. 30 (Зобов'язання перевізників) Кодексу з питань імміграції та соціальної інтеграції Грецької республіки, і за цей злочин максимальним покаранням є позбавлення волі строком на 25 років.

Новини за темою: У Чорному морі біля берегів Румунії затримали судно з 87 мігрантами

"З урахуванням вкрай негативного сприйняття грецьким суспільством явища масової незаконної міграції та його політизації грецькі суди практикують застосування максимальних санкцій, передбачених місцевим кримінальним законом", - повідомляє зовнішньополітичне відомство.

Водночас, за даними МЗС, усі громадяни України під час слідчих дій, судових засідань, прокурорських слухань забезпечувалися безкоштовними адвокатами, а за можливості захист забезпечувався найнятими ними адвокатами.

При цьому відсутність представника захисту відповідно до законодавства Греції є підставою для скасування рішення про проведення судового засідання.

Крім того, під час кожного судового засідання забезпечувався переклад українською або російською мовами.

Консульська посадова особа брала участь у кожному судовому засіданні в разі отримання відповідної заяви від затриманого українського громадянина або членів його сім'ї.

МЗС зазначає, що кожне звернення українських громадян про зустрічі з консульською посадовою особою посольства України в Греції задовольняється в обов'язковому порядку.

Новини за темою: З початку року на шляху до Європи загинули понад 2 тисячі мігрантів, - ООН

Міністерство також повідомляє, що питання медичного обслуговування громадян України, можливості переведення до іншого місця утримання, проведення зустрічі з рідними розглядаються невідкладно.

Під час відвідування консульськими працівниками затриманих їм було надано необхідну консульсько-правову допомогу, також було передано предмети першої необхідності.

Справи затриманих/засуджених громадян України перебувають на контролі посольства України в Греції та департаменту консульської служби МЗС.

Зазначимо, раніше в ООН закликали країни приділити більше уваги проблемам, з якими стикаються мігранти і біженці, в тому числі боротися з тими, хто незаконно перевозить їх через море, наражаючи на смертельну небезпеку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів