У горні Другої світової війни згоріли понад 14 млн українців, - Турчинов

Турчинов підкреслив, що умиротворити агресора неможливо, і цивілізований світ має вирішити: чекати наступного його кроку чи зупинити

У горні Другої світової війни згоріли понад 14 млн українців. На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБОУ) Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба відомства.

"Сьогодні весь світ відзначає День пам'яті та примирення, коли ми згадуємо тих людей, ті десятки мільйонів, які стали жертвами Другої світової війни. Ми пам'ятаємо і шануємо всіх героїв, хто віддав своє життя, захищаючи Україну від фашизму та сталінізму! У горні цієї жахливої війни згоріли понад 14 млн українців. Вони загинули на фронтах, померли від голоду і хвороб, були вивезені з Батьківщини...", - зазначив він.

Турчинов додав, що після десятиліть миру в Україні знову точаться бойові дії: внаслідок агресії РФ окуповано Крим, палає схід нашої країни. "Паралелі між подіями в Європі наприкінці тридцятих років минулого століття і сьогоденням є очевидними: поведінка та мотивація агресорів в усі часи однакова. Умиротворити його неможливо, і цивілізований світ має вирішити: чекати наступного кроку агресора чи зупинити його. На це питання ми давно дали собі відповідь. Ця війна для нас також стала Вітчизняною, тому що ми захищаємо свою Вітчизну, свою Україну. Впевнений, ми з честю пройдемо наш шлях - шлях до перемоги! З нами Бог, з нами Україна, з нами буде Перемога!", - сказав він.

Своєю чергою прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook наголосив, що українці не мають забувати "героїв Другої світової війни, які віддали свої життя заради миру і процвітання усього світу".

Нагадаємо, в Україні сьогодні, 8 травня, відзначають День пам'яті та примирення. Вперше нову традицію вшанування жертв Другої світової війни було розпочато в 2015 році, і таким чином Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції.

Як повідомлялося, сьогодні о 22:40 президент України Петро Порошенко візьме участь в акції “Перша хвилина миру” у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Про це повідомила прес-служба голови держави.

Крім того, о 14:00 за участі глави держави відбудеться відкриття фотовиставки "Четверте покоління" (Національний музей історії України у Другій світовій війні).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...