У Генштабі запевнили, що системи ЗСУ не постраждали від атаки вірусу Petya

Кібератака сталася 27 червня

У Генеральному штабі України заявили, що системи Збройних Сил України не були заражені вірусом Petya. Про це заявив начальник військ зв'язку ЗСУ - начальник Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Володимир Рапко, передає УНІАН.

"Жоден комп'ютер і автоматизоване робоче місце у Збройних силах України, за офіційними даними, цим вірусом заражено не було", - сказав він.

Нагадаємо, 27 червня українські компанії і держустанови потрапили під масовану кібератаку. Атака почалася практично одночасно близько 11:30. Вірус поширився дуже швидко. Проявлявся у відмові роботи комп'ютерів на платформі Windows. Перевантажувався і зашифровувався. У зв'язку з цим більшість компаній працювало у штатному режимі, а деякі повністю відключено від мережі.

Зазначимо, що пізніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що кібератака була тестовоїю, щоб виявити слабкі місця цифрової інфраструктури України. Однак міністерство понесло мільйонні збитки. У свою чергу в СБУ повідомляли, що вірус вже раніше був відомий, а тепер він дещо модифікований.

Після атаки Департамент кіберполіції Національної поліції України отримав близько 3 тис. повідомлень від фізичних та юридичних осіб про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником Petya.A.

А 5 липня киберполіція України зупинила повторну атаку вірусу Petya.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...