RIA news

До Фастівського міськрайонного суду Київської області була передана для розгляду справа стосовно двох членів банди, які звинувачуються у участі в озброєнному угрупуванні, створеному для нападу на окремих осіб, викраденні людини, незаконному позбавленні волі, вимаганні, незаконному придбанні зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.

Слідчими було встановлено, що двоє обвинувачених у складі банди мали план викрасти голову департаменту одного з київських держпідприємств та вимагати від його родичів гроші за його звільнення. 18 липня 2016 року на постраждалого напали із застосуванням вогнепальної зброї біля його дому, викрали та протягом 8 місяців утримували у заздалегідь підготовленому підвальному приміщенні в одному з сіл в Київській області. Родині постраждалого висунули вимогу сплатитити викуп у розмірі 10 мільйонів євро.

Постраждалого було звільнено 26 березня 2017 року. Наразі обвинуваченим у його викраденні загрожує до 15 років ув'язнення.

Ймовірно, мова йде про викрадення чиновника "Укрзалізниці" Валерія Людмірського, який був викрадений невідомими в липні 2016 року і звільнений в результаті операції Нацполіціі в березні 2017 року. Нагадуємо, що тоді за підозрою в організації викрадення і незаконному позбавленні волі було затримано троє чоловіків, з яких лише один був громадянином України, інші двоє - вихідцями з середньоазіатських республік колишнього СРСР. Пізніше глава Нацполіціі Сергій Князєв заявив, що всіх трьох перевірятимуть на участь в ісламістських угрупованнях.