В Елладській церкві закликали Константинополь відмовитися від спілкування з "українськими розкольниками"

На тлі втручання Константинополя в церковні справи України в Елладській православній церкві нагадали патріарху Варфоломію про те, що канони забороняють спілкуватися з представниками розколу, повідомляє "Інтерфакс".

"Розкольники, як відомо, не є Церквою, і спілкування з ними заборонено Божественними і святими канонами, Апостольськими і Вселенськими соборами. До чого тоді ця наполегливість Вселенського патріарха Варфоломія за визнанням розкольників як автокефальної Церкви? Для провокації розколів і розділень в єдиній загальній і апостольській Церкві Христа?", - йдеться в поширеній заяві митрополита Кіфірського Серафима.

Ієрарх Елладської церкви зізнається, що був "дуже глибоко засмучений", почувши про переривання церковного спілкування патріархату Росії зі Вселенським патріархатом.

"До цих сумних і жалюгідних результатів, - вважає митрополит, - призвела завзятість Константинопольського патріархату з надання автокефалії українським розкольникам, які відокремлені від нашої святої Православної церкви, тобто від всіх помісних автокефальних Православних церков, і становлять незначну меншість українського народу".

Митрополит Серафим "з гарячим благанням і проханням від усього серця" звертається "з віддалених куточків нашої грецької Батьківщини" до патріарха Варфоломія із закликом "зупинитися, щоб уникнути нових розколів і розділень", нагадуючи слова святого Іоанна Златоуста про те, що "гріх розколу не змивається навіть мученицькою кров'ю".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів