Брифінг ДПСУ
пресс-служба ГПСУ
У рамках підготовки до запровадження безвізового режиму для українців Державна прикордонна служба виконала усі завдання. Про це сьогодні на брифінгу в аеропорту "Бориспіль" заявив перший заступник голови Держприкордонслужби України Василь Серватюк, передає Урядовий портал.

"У межах підготовки до запровадження безвізового режиму ЄС для України Держприкордонслужба виконала завдання по обладнанню пунктів пропуску засобами біометричного контролю та забезпечила доступ до баз даних Інтерполу", - зауважив Василь Серватюк.

За його словами, результати реалізації ДПСУ своїх правоохоронних повноважень суттєво зросли після того, як Держприкордонслужба в серпні 2015 року підключилася до бази даних Інтерполу.

Новини за темою: МЗС: В ЄС мають підписати документи щодо безвізу для України до 18 травня

Також заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян повідомив, що в Україні відбуваються серйозні трансформації та реформи, незважаючи на війну та російську агресію. Наші пріоритети відповідають запитам сучасного суспільства: кібербезпека, боротьба з тероризмом та організованою злочинністю. Світ бачить у нас партнерів у цій спільній роботі. Загроза зі Сходу спонукає нас активніше інтегруватися у міжнародну безпекову систему та посилювати захист кордону", - наголосив заступник глави МВС.

Новини за темою: Пам'ятка щодо безвізу: Куди можна їхати і що треба взяти з собою

Згідно з повідомленням, усього ж від початку підключення до бази даних Інтерполу – з 28 серпня 2015 року – співробітниками Держприкордонслужби фактично реалізовано понад 3,4 тисячі спрацювань, зокрема виявлено 2,6 тисячі осіб, 147 викрадених транспортних засобів та понад 700 викрадених або втрачених паспортних документів.

Нагадаємо, Європарламент 6 квітня проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС. В українському МЗС заявили, що в ЄС мають підписати документи щодо безвізу для українців до 18 травня. У Брюсселі підтверджують, що безвізовий режим між Україною і ЄС може набути чинності 11 червня.