У Донецькій обл. з початку АТО відкрито понад 1,8 тис. проваджень за фактами зникнення людей, - ОДА

На сьогодні безвісти зниклими на неконтрольованій території області вважаються понад 600 осіб

112.ua

Голова Донецької обласної державної адміністрації (ОДА) Павло Жебрівський сьогодні, 15 вересня, зустрівся у Краматорську зі спеціальним доповідачем Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини Крістофом Хейнсом. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Повідомляється, що сторони обговорили ситуацію на контрольованій та тимчасово окупованій території Донбасу у сфері захисту права на життя, а також випадки довільних позасудових страт, здійснених підтримуваними Росією бойовиками і російськими регулярними військами.

Жебрівський зазначив, що відстежує процеси, які відбуваються по обидва боки лінії розмежування, однак можливості вести облік скоєних правопорушень на тимчасово окупованій території в української влади немає.

Новини за темою: Жебрівський назвав суму, необхідну для відновлення Донецької області

"Зокрема, органи військової прокуратури з початку проведення антитерористичної операції здійснили керування у 62-х кримінальних провадженнях стосовно випадків насильства військових щодо цивільного населення. Цими провадженнями потерпілими визнано 12 жінок, 59 чоловіків та двох неповнолітніх дітей. Ключове завдання, яке я поставив як керівник військово-цивільної адміністрації: жоден такий злочин не може покриватися, винні не повинні уникнути покарання", - сказав голова ОДА.

За його словами, на сьогодні безвісти зниклими на неконтрольованій території Донецької обл. вважаються понад 600 осіб. "Це лише маленька частина, оскільки не так багато людей звертаються з офіційними заявами", - підкреслив Жебрівський.

Відзначено, що загалом з початку проведення АТО (15 квітня 2014 р.) в Донецькій обл. відкрито 1818 кримінальних проваджень за фактами зникнення людей за ст. 115 Кримінального кодексу України, з них 1430 – протягом минулого року. "Хочу сказати, що цього року цифри істотно менше. І це зрозуміло: минулого року було більше військових дій і більше загиблих", - заявив Жебрівський.

Новини за темою: Жебрівський назвав умови проведення виборів на окупованій частині Донбасу

Він зазначив, що сьогодні обласна влада не лише фіксує правопорушення, але й проводить профілактичну роботу щодо їх недопущення. Голова ОДА також наголосив, що українська сторона чітко дотримується мінських домовленостей.

"Уся важка артилерія, танки відведені від лінії розмежування. Особисто перевіряю 30-кілометрову зону, важкого озброєння там не бачив", - сказав Жебрівський.

Як повідомлялося раніше, в Україні з візитом перебуває спеціальний доповідач ООН з питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду або довільні страти Крістоф Хейнс.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів