У Дніпропетровській області знайдено десятки мішків з речами загиблих бійців АТО, - "Чорний тюльпан"

Свого часу фермери закопали 36 мішків з речами

В одному з фермерських господарств Дніпропетровської області депутатом Криворізької міської ради Миколою Колесником разом з волонтерами гуманітарної місії "Чорний Тюльпан" знайдено закопані особисті речі бійців ЗСУ, загиблих в 2014 році на початку бойових дій в зоні АТО. Про це повідомив керівник пошукової місії "Чорний тюльпан" Ярослав Жилкін в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Надійшла інформація від Миколи Колесника, депутата міськради в Кривому Розі, який мав відношення до батальйону "Кривбас", про те, що до нього звернулися фермери і сказали, що є речі загиблих бійців, які вони прикопали, бо не знали, що з ними робити", - розповів Жилкін.

Після отримання інформації група виїхала на місце.

Новини за темою: Голова гуманітарної місії "Чорний тюльпан": Близько тисячі загиблих ще не вивезли з ОРДЛО і не розпізнали

"Виїхали на місце разом з ним, перевірили інформацію, - так, вона підтвердилася, буквально після перших пошукових робіт знайшли військові берци, одяг зі слідами крові, знаки відмінності, медаль відразу була знайдена. Ми викликали поліцію. Під їх керівництвом допомагали далі проводити розкопки", - зазначив керівник пошукової місії.

За його словами, всі виявлені речі були описані.

"Там було багато особистих речей, в кишенях кітелів, тобто ті, які на наш погляд є важливим фактором в процесі ідентифікації. Поліцейські все занесли до протоколу. Речі, швидше за все, належали вбитим. За нашою версією, загиблі надходили в морги, їх роздягали, а з речами не знали, що робити, і чоловік, який був відповідальним за їх збереження або утилізацію, вчинив так", - сказав Жилкін.

Новини за темою: Пошукова місія в районі ДАП налічує 5-6 осіб , - "Чорний тюльпан"

Він зазначив, що фермери, які вказали на місце поховання особистих речей загиблих, самі прикопали їх.

"Вони самі це прикопали, тому що це лежало на землі, і це все почали розбирати, мародерствувати, забирати саперні лопатки, каски. Зі слів фермера, їм було вивантажено на збереження 36 мішків. Багато що зотліло, багато розтягнули. Ми спакували 6 мішків, - те, що знайшли. Де поділося інше, - мені важко сказати", - підсумував Жилкін.

Новини за темою: У місії "Чорний тюльпан" практично немає можливості шукати тіла загиблих бійців у Луганській обл., - волонтер

Раніше Жилкін повідомляв, що після трьох років з моменту Іловайськой трагедії все важче виявити тіла загиблих і відправити їх додому.

Новини за темою: "Чорний тюльпан" отримав дозвіл на пошуки тіл бійців, загиблих у районі ДАП

 
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів