У Дніпрі розбирають "Будинок з атлантами"

Історичний будинок №43 на проспекті Яворницького майже зрівняли з землею

Унікальний "Будинок з атлантами" в Дніпрі розбирають через аварійний стан фасаду, повідомляє Дніпро вечірній. За інформацією видання, будівлю вже майже повністю розібрано, а пошкоджені скульптури атлантів "відпочивають" на траві неподалік.

"При демонтажі, фігури від старості розвалилися. З них будуть зроблені точні копії і встановлені на фасаді будівлі. А ці фігури передамо історикам", - прокоментував пошкодження скульптур представник замовника.

За інформацією gorod.dp.ua, у минулому році архітектор Сергій Піщаний запропонував в якості "переклички з минулим" зберегти фасадну стіну "Будинку з атлантами", а вглиб ділянки побудувати новий комплекс. При цьому найбільший висотний об'єкт (вежу висотою 76 метрів) розмістити перпендикулярно проспекту на місці нинішнього будинку №41. На перших поверхах комплексу планувалося розмістити офіси, паркінг, клубні приміщення, торгівлю, висотну частину – зробити житловою.

"Будинок з атлантами" - єдина будівля в місті, оздоблена такими скульптурами. Він був побудований на початку ХХ-го століття та є пам'яткою архітектури.

Зазначимо, що приблизно півтора роки тому будівля серйозно постраждала через обвалення покрівлі та частини стін. У той раз частина фасадної стіни, на якій розміщені фігури атлантів, не постраждала. Але каркас будинку продовжував розвалюватися.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...