У Чернігівській обл. виявили порушення використання бюджетних коштів, виділених для облаштування арсеналу озброєння

У військовій частині витратили кошти, але не закінчили ремонтні роботи

Нібито відремонтована вантажна платформа у військовій частині Військова прокуратура Центрального регіону України

У Чернігівській області виявлено порушення в сфері використання бюджетних коштів, виділених на облаштування арсеналу озброєння. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Безпідставне перерахування бюджетних коштів та низку порушень співробітники прокуратури виявили під час перевірки стану дотримання законності щодо зберігання боєприпасів на одному з військових арсеналів дислокованому у м. Ічня Чернігівської області. Як зазначається, вона проводилася на виконання доручення щодо проведення слідчих дій в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом здійснення диверсії на території 48-го арсеналу у м. Калинівка Вінницької області.

Встановлено, що у липні цього року командування військової частини та комерційна структура уклали договір на проведення ремонтних робіт вантажної платформи в місцях зберігання боєприпасів та інших засобів ураження на загальну суму 199 тис. грн.

Новини за темою: Від Артемівська до Калинівки: Найвідоміші пожежі на складах боєприпасів

Виконавець отримав грошові кошти на рахунок, також були складені та затверджені акти виконаних робіт. Але під час огляду територій військової частини виявилося, що зазначені роботи на об’єкті не завершені і контроль якості та повноти виконаних робіт, комісією військової частини не проводився.

Окрім того, виявлено низку порушень вимог керівних документів стосовно організації зберігання та розміщення боєприпасів, несення служби воєнізованою охороною частини, протипожежної безпеки тощо.

За вищевказаними порушеннями на заступника командира військової частини та керівника комісії – начальника зберігання цієї військової частини, складено протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На адресу начальника Озброєння Збройних Сил України в порядку ч. 3 ст. 65 зазначеного Закону внесено подання для подальшого з’ясування причин безпідставного перерахування бюджетних коштів.

Новини за темою: Кабмін виділив майже 200 млн гривень на систему охорони для складів боєприпасів

Як повідомлялося раніше, 26 вересня на складі боєприпасів в Калинівці Вінницької області сталася пожежа, яка спричинила серію масштабних вибухів. Осколки від снарядів розліталися в районі населених пунктів, розташованих навколо. В результаті НП постраждали дві жінки. З небезпечної зони було евакуйовано 30 тис. Місцевих жителів. Вибухи припинилися тільки вранці 28 вересня.

Військова прокуратура Центрального регіону України порушила кримінальну провадження за фактом вчинення диверсії на території військової частини. У той же час слідчі розслідують чотири основні версії пожежі в Калинівці. Президент України Петро Порошенко на засіданні військового кабінету заявив, що пожежі на військових складах в Україні - це тенденція, яка становить загрозу для національної безпеки. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що розмінування території біля Калинівки триватиме до кінця листопада.

У райцентрі Балаклія Харківської області масштабна пожежа на складах боєприпасів спалахнула 23 березня 2017 року. Евакуація жителів проводилася з 7-кілометрової зони ураження (потім її розширили до 10 км). СБУ кваліфікувала інцидент як диверсію. Гасіння пожежі ускладнювалося детонацією снарядів. Повністю вдалося загасити пожежу лише через 3 дні. А очищення території тривало близько місяця.

Після цього Кабмін виділив майже 200 млн гривень на підвищення рівня захищеності об'єктів зберігання боєзапасу ВСУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...