У анексованому Криму загинули бойові дельфіни, які належали ВМС України

Тварини відмовилися взаємодіяти з російськими тренерами і не брали їжу

Фото з відкритих джерел

У анексованому Криму загинули бойові дельфіни, які належали ВМС України. Про це в ефірі "112 Україна" повідомив постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін.

За його словами, ссавці, які тренувалися на базі в Севастополі, контактували з українськими військовими за допомогою спеціальних свистків. Однак, коли російські тренери отримали ці свистки разом з іншим обладнанням, дельфіни не стали взаємодіяти з новими тренерами і відмовилися приймати їжу.

Бабін також повідомив, що у зв'язку з незаконним будівництвом Керченського мосту, на окупованому півострові існують серйозні проблеми, пов'язані з екологією.

"Справа не в кількох окремих ссавцях, які загинули від того, що сумували, мабуть, за тренерами або з інших причин, але можна говорити про інше - що за ці роки, на жаль, наш потенціал у багатьох сферах і, зокрема, у військово-морській сфері, вимагає істотного поліпшення. І тут мова не лише про тварин, хоча, сьогодні через незаконне будівництво Керченського мосту, наприклад, там є реальні проблеми екології і загибель не одиниць, як було у 2014, а тисяч тварин...", - зазначив він.

"Представництво президента України розробило план невідкладних заходів з протидії російській агресії з півострова, я впевнений, що в червні ми його затвердимо і запропонуємо публіці, це величезний документ і він охоплює відповідні питання безпеки і питання оборони", - додав Бабін.

Раніше бойові дельфіни-афаліни і морські котики проходили тренування за радянськими програмами в інтересах ВМС України. Українські військові відновили їх після розпаду СРСР лише в 2012 році. Після анексії Криму РФ океанаріум і дельфіни, відповідно, також стали вважатися російськими. З 2014 року Севастопольський державний океанаріум готувався почати тренування тварин за новими програмами в інтересах російського флоту.

Як повідомлялося, сьогодні президент Росії Володимир Путін відкрив автомобільну частину мосту через Керченську протоку, що з'єднує анексований Крим і Краснодарський край РФ. Автомобільний рух по мосту планують відкрити завтра вранці. 

Зазначимо, українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво моста в 2014 році – після анексії Криму. Незважаючи на це, роботи зі зведення мосту почали в травні 2015 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів