У 2018 році понад 2,2 тис. абітурієнтів скористалися пільгами при вступі до вишів на бакалаврат, - Гриневич

За словами міністра, майже 60% абітурієнтів отримали рекомендації на бюджет з першого пріоритету

Фото з відкритих джерел

У поточному році 2 221 абітурієнт скористався правом на пільги при вступі до вишів на бакалаврат. Про це під час прес-конференції заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляють "Українські Новини". 

Зокрема, 48 осіб були зараховані за співбесідою, 2 175 осіб рекомендовані до зарахування за вступних іспитів.

Всього, за словами Гриневич, отримали рекомендації на бюджет 58 875 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування), з них 51 252 особи подали до 7 серпня документи і були зараховані на бюджет.

Міністр зазначила, що 7 107 осіб, рекомендованих на бюджет, скористалися сільським коефіцієнтом, 1 814 осіб отримали рекомендації щодо регіонального замовлення. 

Гриневич додала, що майже 60% абітурієнтів отримали рекомендації на бюджет з першого пріоритету - тобто надійшли туди, куди найбільше хотіли.

Крім цього, у відомстві також проаналізували, в яких вишах збільшилася кількість рекомендованих на бюджет надходять у порівнянні з 2017 роком.

Так, в ТОП-10 увійшли Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Дніпровська політехніка, Львівська політехніка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет біоресурсів і природокористування, Харківський національний університет імені Каразіна, Києво-Могилянська академія, Харківський національний економічний університет імені Семена Коваля, Харківський національний університет радіоелектроніки. 

У регіональному розрізі найбільше місць державного замовлення дісталося Києву (27,7%), Харківської області (12,5%), Львівській області (11,2%), Дніпропетровській (6,2%) та Одеській (5,1%).

Нагадаємо, на вступ до вищих навчальних закладів для здобуття освітнього ступеня бакалавра в 2018 році подали заяви 146 тис. 85 абітурієнтів. За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 222 учасника змогли отримати максимальний бал за тест.

У квітні Міносвіти оприлюднило кількість бюджетних місць до вишів в 2018 році - 191,1 тис. осіб.

Списки претендентів на бюджетні місця у вишах були оприлюднені 2 серпня. До 6 серпня включно приймалися документи на зарахування. Після цього стартувало переведення на вакантні місця бюджету. Воно повинне завершитися до 18 серпня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів