Творець "Новичка": У Росії немає заводів для створення хімічної зброї

Повідомляється, що при певних умовах "Новичок" зберігає свої властивості тривалий час

Віл Мірзаянов AFP

На сьогоднішній день у Росії немає заводів для створення хімічної зброї. Про це в коментарі "112 Україна" повідомив творець нервово-паралітичної речовини "Новичок" Віл Мірзаянов.

"Вони (Росія) не синтезують, у них немає заводів з виробництва хімічної зброї. Але старі запаси вони приховали і зараз можуть застосовувати їх у терористичних цілях в Європі", – зазначив Мірзаянов.

Він додав, що "Новичок", який використовували при отруєнні у Британії, ніколи не було включено до списку заборонених речовин. 

"Тільки Росія виробляла цю зброю на двох заводах. Потім "Новичок" цієї серії отруйної речовини ніколи не було включено до списку заборонених отруйних речовин Гааги (Конвенції із заборони хімічної зброї). Це "за бортом" конвенції, Росія це приховала", – заявив учений.

Він підкреслив, що за певних умов "Новичок" зберігає свої властивості тривалий час.

"Якщо добре закупорений, якщо туди не проникає волога, речовина може зберігатися скільки завгодно. Може і рік, і два", – резюмував Мірзаянов.

Новини за темою: США ввели нові санкції проти РФ через отруєння Скрипалів

За його словами, зараз важко назвати точний період розпаду "Новичка" в крові людини, проте сучасні технології дозволяють практично одразу виявити отруєння нервово-паралітичною речовиною.

Раніше Мірзаянов повідомляв, що "Новичок" розроблявся в Росії протягом 17 років. Повідомлялося, що для вбивства людини достатньо двох міліграмів "Новичка", а Росія свого часу справила до 20 тонн речовини.

Нагадаємо, поліція графства Вілтшир повідомила про нові випадки отруєння під Солсбері, схожого на отруєння екс-офіцера ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері 4 березня. Було виявлено непритомних чоловіка і жінку у віці 40 років. Обидва є громадянами Великої Британії.

Як повідомлялося, чоловік і жінка були отруєні паралітичною речовиною "Новичок" після контакту із зараженим предметом. Пізніше стало відомо, що жінка, яка отруїлася "Новичком" в Еймсбері, померла.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів