Турчинов: Україна тестує нову потужну зброю - САУ "Богдана"

Гаубиця "має натівський 155-мм калібр"

Facebook Юрій Бірюков

Україна тестує нову потужну зброю - самохідну гаубицю "Богдана". Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає прес-служба відомства.

"Її важливими характеристиками є висока мобільність, точність, дальність, а також висока швидкість ведення вогню", - зазначив він, додавши, що спеціальними боєприпасами гаубиця може вражати ціль на відстані до 60 кілометрів.

Турчинов наголосив, що нова самохідна гаубиця "має натівський 155-мм калібр". "Зброя такого калібру була відсутня в наших ЗСУ, її не було в радянській армії, її немає і в сучасній російській армії", - сказав він.

При цьому Турчинов додав, що стандартам НАТО також відповідає як система управління гарматою, так і технологія її виготовлення - на українських оборонних підприємствах.

Паралельно з цією заявою в мережі з'явилися фото нової української гаубиці. Деякі з них можна побачити на сторінці радника президента Юрія Бірюкова.

Зі свого боку Бірюков додав, що "Богдана" на колісній базі. Гаубиця має автомат заряджання на 6 пострілів. Керувати нею можна віддалено.

Зауважимо, вперше публічна згадка про САУ "Богдана" з'явилася 14 липня 2014 року, коли військовий експерт Сергій Згурець повідомив, що установка буде вперше показана громадськості на військовому параді на честь Дня незалежності 24 серпня 2018 року. 

Під час відвідування міністром оборони Степаном Полтораком репетиції параду до 27-ї річниці незалежності України, відповідаючи на питання журналістів про САУ "Богдана" він розказав, що саме сьогодні буде прийнято рішення про прийняття на озброєння 155-мм гармати.

Нагадаємо, цьогоріч у військовому параді з нагоди 27-ї річниці незалежності України візьмуть участь 4,5 тис. військовиків та 250 одиниць техніки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів