Турчинов: нардепи стали співучасниками кіберзлочинів

За словами секретаря РНБО, багато підприємств і організацій досі повністю не прийшли до тями від масштабної кібератаки 27 червня

Секретар РНБО Олександр Турчинов newsnetwork.tv

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що українські парламентарії стали співучасниками кіберзлочинів проти власної країни. Про це повідомили в прес-службі РНБО.

За його словами, багато підприємств і організацій досі повністю не прийшли до тями від масштабної кібератаки 27 червня.

"Протидія кібервійни, яка є складовою гібридної агресії РФ проти нашої країни, вимагає мобілізації як відповідних державних структур, так і значних фінансових та інтелектуальних ресурсів", – зазначив Турчинов, додавши, що кібернетичним та інформаційним загрозам неможливо ефективно протидіяти без законодавчого врегулювання багатьох питань у цій сфері.

Секретар РНБО додав, що у вівторок проект закону "Про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері" навіть не було включено до порядку денного.

Новини за темою: НАТО допомагає Україні розслідувати кібератаку 27 червня, - Столтенберг

"Депутати, які працюють кілька днів на місяць, мабуть, дуже втомилися, і з наступного тижня йдуть у багатомісячну чергову відпустку. Вчора вони навіть не спромоглися включити до порядку денного закон, який має ключове значення для кіберзахисту держави", – сказав він, зазначивши, що ті депутати, які не голосували за захист власної країни, прикриваючи свої деструктивні дії та бізнес-інтереси пустим популізмом і демагогією, є співучасниками кіберагресії проти України".

За його словами, з наступного тижня до середини вересня парламентарії планують роз'їхатися на відпочинок, "залишивши країну відкритою для нових кібератак та інформаційних провокацій".

Новини за темою: Від кібератаки 27 червня постраждали до 10% комп’ютерів в Україні, – Шимків

"До речі, – додав Турчинов, - депутати також не мають часу розглянути у другому читанні закон 2126 "Про засади забезпечення кібербезпеки", який уже кілька місяців перебуває у ВРУ".

На думку секретаря РНБО, більшість, "яка сформувалася з "Опоблоку" і популістських фракцій парламенту", відмовилася також підтримувати закон, який повинен був поставити фільтр для отримання українських біометричних закордонних паспортів колабораціоністами та агентами російських спецслужб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу.

Нагадаємо, 27 червня українські компанії і держустанови зазнали масованої кібератаки. Тисячі комп'ютерів вразив вірус mbr locker 256, який на моніторі іменує себе Petya. Він блокує доступ до файлів на комп'ютері, шифрує їх та вимагає викуп у розмірі 300 дол. на адресу Bitcoin-гаманця за їхню розшифровку. Проявляється тільки на комп'ютерах на платформі Windows.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...