ЦВК України скасувала місцеві вибори в 10 областях через воєнний стан

У комісії нагадали, що вибори в зазначених регіонах можна буде провести після припинення або скасування воєнного стану

kyiveuromarathon

Центральна виборча комісія України 29 листопада ухвалила рішення про припинення виборчого процесу в об'єднаних територіальних громадах 10 областей, в яких запровадили воєнний стан. Про це повідомляє прес-служба комісії.

У ЦВК нагадали, що у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях у період, на який вводиться воєнний стан, були заплановані перші і додаткові місцеві вибори, а також проміжні та повторні місцеві вибори.

"У зв'язку з цим комісія звернула увагу суб'єктів та інших учасників виборчого процесу місцевих виборів, що проводяться в областях, в яких введено воєнний стан, на неухильне дотримання вимог ч. 1 ст. 19 закону України "Про правовий режим воєнного стану" про заборону проведення виборів", – йдеться у повідомленні.

У ЦВК додали, що вибори в зазначених регіонах можна буде провести після припинення або скасування воєнного стану. 

Режим воєнного стану почав діяти в десяти регіонах України з 14:00 26 листопада. При цьому документи, які регламентують це, були підписані й опубліковані пізніше. Причина введення ВС - різка ескалація конфлікту в районі Керченської затоки. Він поширився на Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Чернігівську, Харківську та Херсонську області. І там внаслідок цього вже відбулися перші зміни.

Президент України запевнив, що ВС не спричинить обмеження прав населення, а також не вплине на терміни проведення виборів глави держави. Саме для цього Рада вже ухвалила рішення призначити їх на 31 березня 2019 року. Дія воєнного стану має закінчитися 26 грудня, і президент вже запевнив, що продовжувати його не має наміру.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів