Церква не може бути політичною організацією, – митрополит Онуфрій

Раніше в УПЦ МП відмовилися брати участь у створення автокефальної церкви в Україні

kyiveuromarathon

Церква не може бути політичною організацією. Про це в ефірі телеканалу "Інтер" заявив предстоятель Української православної церкви (МП) митрополит Онуфрій.

"І те, що нас хочуть перетворити на політичну організацію під назвою "помісна церква" і т. д. – це та приманочка, на яку церква не клює. Церква не може бути політичною організацією. Можливо, це модно, і нам сьогодні б поплескали в долоні, якщо б ми стали такими - стали б на службі не порятунку людської душі, а політичної системи... Але перед Богом ми будемо відповідати за це, а також історія засудить нас", – зазначив Онуфрій.

Новини за темою: Порошенко: В Україні не буде державної церкви

Нагадаємо, що цього тижня президент Петро Порошенко запросив архієреїв УПЦ на зустріч в Українському домі. Однак, архієреї УПЦ МП так на ній і не з'явилися. В цей час керівництво УПЦ скликало Архієрейський собор у Києво-Печерській Лаврі.

На своєму Соборі священнослужителі затвердили постанову, якою не визнали рішення Константинополя про продовження процедури надання автокефалії церкви України, і заявили про припинення євхаристичного спілкування з Вселенським патріархатом. Крім того, Собор назвав процес надання Вселенським патріархатом томосу про автокефалію штучним, нав'язаним ззовні і підсилює конфлікти серед народу України. Постанову підписав 82 83 учасників Собору УПЦ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів