Філарет - Порошенку: Завдяки Вашій мудрості ми досягли цього. Це епохальне рішення

Раніше Порошенко заявив, що рішення про надання автокефалії Україні вже прийняте

адміністрація президента України

Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет привітав президента України Петра Порошенка з рішенням Синоду Вселенського Патріархату про автокефалію Української православної церкви і назвав це рішення епохальним. Про це повідомила прес-служба українського президента.

"Я хочу Вам особисто подякувати, тому що завдяки Вашій наполегливості, завдяки Вашій мудрості ми досягли цього. Тому і попередні президенти також працювали, але не досягли. А Ви досягли цієї нашої спільної мети", - зазначив Філарет.

За його словами, рішення про автокефалію Української Православної Церкви є "епохальним".

"Тому, що українська церква ніколи не була автокефальною. Вона мала широкі права під час київських князів, а перебувала у складі Константинопольського патріархату. А потім потрапила до російського полону і теж була невільною. У ХХ столітті, коли виникла Українська Народна Республіка, нібито відродили українську автокефальну церкву, але тут же вона і загинула", - додав Філарет.

При цьому Порошенко на зустрічі з патріархом заявив, що сьогодні історичний день.

"Історичний день не у вимірі року чи десятиліття. Історичний день у вимірі 1030-річчя хрещення нашої землі й нашої держави України-Русі. Довгих 332 року Україна і українська церква чекала автокефалію. І сьогодні це рішення прийнято щодо автокефалії і триває процес надання томосу", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинопіль. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета. Повідомлялося, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів