Тримали за ґратами та забороняли спілкуватися: У Полтавській обл. викрили два "реабілітаційні центри"

Пацієнти розповіли, що за порушення режиму їх карали шляхом обмеження доступу до їжі і забороною спілкуватися між собою

Прокуратура Полтавської області

На виконання доручення Генерального прокурора України прокуратурою Полтавської області проведено ряд обшуків в Полтавському районі та місті Полтава з метою встановлення фактів незаконного позбавлення волі та обмеження особистої свободи громадян. Про це повідомляє прокуратура області.

Так, під час проведення слідчих дій у двох реабілітаційних центрах встановлено, що в цілому там перебували 40 людей, які за кошти родичів проходили курс реабілітації від наркотичної і алкогольної залежності.

"Втім, 21 "пацієнт" повідомив, що їх тримали на території установ незаконно, всупереч їхній волі, обмежуючи особисту свободу. Права вільного виходу з домоволодіння останні не мали, вікна були заґратовані і закриті, доступ свіжого повітря обмежено", - йдеться в повідомленні.

Крім того, деякі особи повідомили, що працівники реабілітаційного центру примусово надавали їм лікарські засоби невідомого походження, а за порушення режиму останніх карали шляхом обмеження доступу до їжі і забороною спілкування між собою.

Новини за темою: Трудове рабство: В Івано-Франківській обл. викрили "реабілітаційний центр", в якому утримували 32 осіб

Як повідомили у прокуратурі, під час обшуку виявлено та вилучено медичну документацію осіб, які перебувають за вказаною адресою, зошити, документи, на підставі яких особи містилися в зазначеному закладі та на основі якої здійснюється діяльність центрів.

За результатами обшуків 21 людина (жителі Полтавської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Житомирської, Харківської, Чернівецької, Кіровоградської, Сумської та Тернопільської областей) за власним бажанням покинула зазначені реабілітаційні центри.

Наразі у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України, виконуються необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне та неупереджене розслідування обставин зазначеної події, встановлення організаторів незаконних дій.

Відзначається, що за вчинення вказаних злочинів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 8 років.

Новини за темою: У Харкові виявили черговий реабілітаційний центр, де "лікували" молитвами і знущаннями

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів