Тюремного доктора Фрідріха Гааза зарахували до лику святих

Процес зарахування Гааза до лику блаженних тривав 20 років

Фото з відкритих джерел

Московського лікаря німецького походження Фрідріха Йозефа Гааза зарахували до лику святих, повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, церемонія закриття єпархіальної стадії цього процесу відбулася сьогодні в кафедральному соборі Непорочного зачаття пресвятої діви Марії в Москві.

Месу провів католицький митрополит архиєпархії Божої Матері в Москві Паоло Пецці.

Як відомо, процес зарахування Фрідріха Йозефа Гааза до лику святих тривав 20 років.

Гааз народився 10 (24) серпня 1780 року в сім'ї аптекаря в містечку Бад-Мюнстерайфель недалеко від Кельна, відвідував курси філософії та математики в Єнському університеті, а у Віденському закінчив курс медичних наук.

У 1806 році приїхав до Росії на запрошення князя Рєпіна, якого він успішно вилікував у Відні. Зокрема, Гааза призначили головним лікарем Павлівської лікарні, а у вільний час він лікував бідних у богодільнях і притулках, за що його нагородили Володимирським хрестом 4-го ступеня.

Новини за темою: Матір Терезу зарахували до лику святих Римсько-католицької церкви

У 1811 році лікар опублікував великий труд, який сприяв створенню курортних центрів на Кавказі. Після служби військовим хірургом у російській армії він повернувся на батьківщину.

Коли помер його батько, Гааз знову приїхав до Росії, де змінив ім'я і став Федором Петровичем. У 1825 році московський генерал-губернатор призначив доктора головою медичної контори.

Новини за темою: Папа Римський ввів нові правила канонізації

Потім Гааз став членом Московського губернського тюремного комітету, а пізніше – головним лікарем московських тюрем. Завдяки його зусиллям у 1832 році відкрилася перша в Росії тюремна лікарня, у 1836 році – школа для дітей арештантів. За ці та інші заслуги його часто називають "святим доктором".

Помер Гааз у Москві 16 серпня 1853 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів