Тюремного доктора Фрідріха Гааза зарахували до лику святих

Процес зарахування Гааза до лику блаженних тривав 20 років

Московського лікаря німецького походження Фрідріха Йозефа Гааза зарахували до лику святих, повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, церемонія закриття єпархіальної стадії цього процесу відбулася сьогодні в кафедральному соборі Непорочного зачаття пресвятої діви Марії в Москві.

Месу провів католицький митрополит архиєпархії Божої Матері в Москві Паоло Пецці.

Як відомо, процес зарахування Фрідріха Йозефа Гааза до лику святих тривав 20 років.

Гааз народився 10 (24) серпня 1780 року в сім'ї аптекаря в містечку Бад-Мюнстерайфель недалеко від Кельна, відвідував курси філософії та математики в Єнському університеті, а у Віденському закінчив курс медичних наук.

У 1806 році приїхав до Росії на запрошення князя Рєпіна, якого він успішно вилікував у Відні. Зокрема, Гааза призначили головним лікарем Павлівської лікарні, а у вільний час він лікував бідних у богодільнях і притулках, за що його нагородили Володимирським хрестом 4-го ступеня.

Новини за темою: Матір Терезу зарахували до лику святих Римсько-католицької церкви

У 1811 році лікар опублікував великий труд, який сприяв створенню курортних центрів на Кавказі. Після служби військовим хірургом у російській армії він повернувся на батьківщину.

Коли помер його батько, Гааз знову приїхав до Росії, де змінив ім'я і став Федором Петровичем. У 1825 році московський генерал-губернатор призначив доктора головою медичної контори.

Новини за темою: Папа Римський ввів нові правила канонізації

Потім Гааз став членом Московського губернського тюремного комітету, а пізніше – головним лікарем московських тюрем. Завдяки його зусиллям у 1832 році відкрилася перша в Росії тюремна лікарня, у 1836 році – школа для дітей арештантів. За ці та інші заслуги його часто називають "святим доктором".

Помер Гааз у Москві 16 серпня 1853 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...