"Тітушки" чи будівельники: Чи була спроба рейдерського захоплення частини території військового об'єкта в Одесі

Напередодні командування Повітряних сил ЗСУ заявило про спробу рейдерського захоплення частини території військового об'єкта в Одесі. У поліції цю інформацію спростовують, мовляв, йдеться про будівельників, які виконують роботи за наявності всіх необхідних документів. Тепер інцидент розслідує Військова прокуратура Південного регіону

ВСУ

На вихідних всю країну шокувала небувала подія - командування Повітряних сил ЗСУ заявило про спробу рейдерського захоплення частини території військового об'єкта в Одесі, мовляв, рано вранці в неділю близько сорока осіб у балаклавах демонтували огорожу військової частини А3571 і вивезли військове майно в невідомому напрямку.

Як зазначив того самого дня в ефірі телеканалу "112 Україна" начальник прес-центру командування Повітряних сил ЗСУ Роман Юрчило, рейдери позиціонують себе як представники торгово-розважального центру City Center.

"Про цих людей поки нічого невідомо. Була заява військового юриста служби правопорядку, який сказав, що жодних документів у цій організації немає на які-небудь дії на території цього об'єкту. Наразі захоплення об'єкта призупинено, з'ясовуються обставини. Ця земля є землею Міністерства оборони України. На цій землі розташовано військові об'єкти повітряних сил, тому безсумнівно ми будемо захищати свій об'єкт", - сказав він.

Пізніше в мережі з'явилася і сама заява начальника Південного територіального юридичного відділу Міністерства оборони України Юрія Доброва, на яку, найбільш ймовірно, і послався Юрчило.

"Група невідомих невстановлених осіб демонтувала бетонну огорожу і встановила металеву (на 20 соток змістивши кордон військового аеродрому "Шкільний", - ред.). За цим фактом було викликано Національну поліцію, на місце події прибули військова служба правопорядку ЗСУ і військова прокуратура одеського гарнізону. На запитання, чому вони змінюють кордон військового містечка, вони повідомили, що мають відповідні рішення Одеської міської ради, але саме рішення вони не надали, а порадили звернутися до поліції із запитом... Міністерство оборони України вивчає питання незаконного захоплення військового аеродрому технічної зони військового містечка №10. Після надання документів, які стали основою для виконання вказаних неправомірних дій, буде подано відповідні позови до суду, а також звернення до правоохоронних органів у зв'язку з тим, що сталося не тільки незаконне перенесення кордону військового містечка, а й вирублення дерев", - йдеться в заяві Доброва.

Поліція захоплення не побачила

Поліція Одеської області підтвердила факт наявності конфлікту між військовими і групою цивільних, однак спростувала заяву про рейдерське захоплення військової частини під Одесою.

Як зазначив в ефірі телеканалу "112 Україна" радник голови Нацполіції в Одеській обл. Руслан Форостяк, на місце приїхали звичайні будівельники і розпочали роботи біля території бази, а не на ній. "Дійсно, чергова частина отримала повідомлення з приводу зазначених дій. Поліцейські виїхали на місце і виявили, що, по-перше, будівельні роботи, про які йдеться, проходять на прилеглих до військової частини територіях, тобто за її межами. У забудовника є всі необхідні документи від органів місцевого самоврядування. Крім того, обстеживши камери та вивчивши матеріали, ми з'ясували, що це не "тітушки" або невстановлені особи в балаклавах, а звичайні будівельники, які облаштували свій паркан за допомогою техніки. Звичайний будівельний процес без насильства і "тітушок", - підкреслив він.

За словами Форостяка, земельний конфлікт між військовими і будівельниками не новий, він триває давно. "Підставою є те, що землі, які перебувають за межею огорожі військової частини, цікавлять як військових, так і різних ділків. Мені відомо, що міська рада виділила частину цієї землі під будівництво гіпермаркету", - сказав він, додавши, що поліція жодного провадження за фактом цієї події не відкривала, а майно, про вивезення якого заявили у військовій частині, насправді є будівельним сміттям.

Фото: Руслан Форостяк

Забудовник звинувачує військових

Представники торгово-розважального центру City Center, у свою чергу, звинуватили військових, мовляв, саме вони діють не в рамках закону. Так, за словами генерального директора City Center Андрія Халахура, напередодні група озброєних військовослужбовців і людей у штатському спробувала перешкодити закінченню робіт з установлення технологічної огорожі для будівництва дитячого спортивного комплексу, яке проводиться за наявності всіх необхідних дозволів, повідомляє "Одесит".

Зокрема, він зазначив, що два місяці тому компанія розпочала будівництво третьої черги торгово-розважального центру, в якому планується розмістити дитячий спортивний комплекс. У зв'язку з цим постала необхідність встановити огорожу будівництва згідно з будівельними нормами і правилами. Відповідні дозвільні органи місцевого самоврядування надали всі необхідні документи на встановлення згаданої технологічної огорожі.

Халахур підкреслив, що ділянка землі, на якій здійснюєтьсяф будівництво і зводиться огорожа, належить громаді Одеси. Водночас люди, які назвали себе представниками військової частини, не змогли надати жодних документів, що підтверджують їхнє право на володіння землею, на якій встановлюється технологічна огорожа.

"У нас є всі дозвільні документи. Ми діємо в рамках законодавства. Інформація про те, що будівельні роботи виконуються на території військової частини, — абсолютна вигадка. По закінченню будівництва паркан буде перенесено до попереднього кордону. Крім того, ми за свій рахунок ліквідуємо наслідки встановлення тимчасового огородження", — сказав він, зазначаючи, що командування військової частини було поінформовано про це.

Керівник юридичної служби компанії Ірина Костенко, у свою чергу, продемонструвала журналістам пакет дозвільних документів на проведення будівельних робіт на цій ділянці.

"Межі військової частини не порушено. Паркан винесено рівно на ту відстань, яка необхідна для виконання будівельних робіт. Дванадцятиметрова смуга, на яку претендує військова частина, є необхідною для проїзду технологічного транспорту і доставлення будматеріалів на об'єкт", — уточнив Халахур.

За його словами, перенесення огорожі в межі будівельного майданчика зробить неможливим продовження будівництва, яке здійснюється низкою суміжних організацій за вже укладеними договорами.

Крім того, з'ясувалося, що ті люди в масках, яких було зафіксовано на раніше викладених відео, — "представники патріотично налаштованої громадськості". Як повідомляє "Таймер", член "Самооборони Одеси" та активіст руху "Вільні люди" Тодор Пановський підтвердив інформацію про те, що люди в масках були учасниками АТО, і дорікнув адміністрації епіцентру в тому, що та нацьковує АТОшників на військових, дискредитуючи тим самим Збройні сили України.

Конфлікт тривалістю в два місяці

За словами радника президента України та помічника міністра оборони Юрія Бірюкова, земельний конфлікт в Одесі між військовими і місцевою владою триває близько двох місяців, і провини військових немає в тому, що вони не можуть надати документи на спірну землю.

Більше того, ще два тижні тому в Міноборони не знали, що депутати Одеської міськради проголосували за розроблення детального плану території в межах проспекту Небесної сотні, вулиць Шкільний аеродром, Проектної та Інглезі, згідно з яким під забудову потрапляє і територія в районі "Шкільного аеродрому", яка перебуває в розпорядженні відомства з радянських часів.

Так, у підписаному міністром оборони Степаном Полтораком документі, який опинився в розпорядженні "Волны", чітко вказано, що ніхто до міністерства за відведенням землі не звертався.

Волна

Крім того, в Міноборони не видавали жодних дозволів на забудову земельних ділянок на зазначеній території.

Така сама відповідь надійшла й від Держприкордонслужби України. Більше того, у відомстві зазначили, що на сьогодні триває активна робота з оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку.

Волна

Примітно, що місцева влада поки що інцидент не коментує.

Слово за Військовою прокуратурою

Поки ж інцидентом займається Військова прокуратура Південного регіону. "З повідомлення з військової служби правопорядку стало відомо, що 29 жовтня на території військового містечка №10 в Одесі, на базі якого розташовується військова частина А3571 (діючий військовий аеродром "Шкільний"), приватні підприємці із залученням будівельників встановили тимчасову огорожу в межах території військового містечка. На місце події виїхали слідча група військової прокуратури Одеського гарнізону і керівництво військової прокуратури Південного регіону України. На території військового містечка перебували співробітники національної поліції в Одеській області, яких було викликано приватними підприємцями з метою дотримання порядку і попередження вчинення правопорушень під час проведення робіт згідно з наявними дозвільними документами", - йдеться в заяві відомства.

За результатами здійсненого виїзду і слідчих дій прокуратура відкрила кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 418 КК України (порушення статутних правил вартової служби, вчинене в умовах особливого періоду) і розпочала здійснення досудового розслідування.

У відомстві пообіцяли, що в рамках зазначеного провадження буде дано правову оцінку діям військовослужбовців військової частини зі складу військової варти і командування, а також діям представників приватних підприємців, які встановили тимчасову металеву огорожу в межах території військового містечка №10.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів