Фото з відкритих джерел
Телекомпанія "Ера" заявила про перешкоджання підприємницькій і журналістської діяльності та звернулася до генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою розслідування цих фактів. Текст відповідного звернення розміщений на сайті телекомпанії.

"З 2001 року телекомпанія "Ера" здійснює мовлення на частотах мережі УТ-1 (5,3 години ефірного часу на добу) відповідно до виданої Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення Ліцензії. Протягом цього часу журналісти ТРК "Ера" завжди дотримувались стандартів незалежного мовлення та відстоювали принципи об’єктивності й неупередженості в забезпеченні конституційного права громадян України на інформацію. У часи революційних подій 2004-2005 та 2013-2014 років усі політичні сили, незважаючи на тиск влади, були представлені в ефірі телекомпанії. Наслідком визнання та поваги є й багаторічна співпраця телекомпанії "Ера" та радіо "Ера" з "Радіо Свобода", ВВС та іншими міжнародними ЗМІ", - зазначає колектив ТРК "Ера".

"Останнім часом, у період підготовки до продовження діючої ліцензії на мовлення телекомпанії "Ера", за інформацією що потребує перевірки, група осіб, що мають відношення до Міністерства інформаційної політики та керівництва "5 каналу", за допомогою родинних зв’язків з т.в.о. голови правління ПАТ НТСУ Бичок Г.І., здійснюють протиправні дії з перешкоджання законній підприємницькій діяльності ТРК "Ера" та журналістській діяльності наших співробітників, а також конституційним правам громадян України на отримання інформації", - зазначили у компанії.

Як приклад порушення підприємницької та журналістської діяльності у компанії привели звернення т.в.о. голови правління ПАТ НТСУ Ганни Бичок до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, датоване 28 лютим поточного року. За інформацією телекомпанії, у ньому Бичок просила вчинити тиск на діяльність компанії. "В даному листі йдеться про те, що: "трансляція Євробачення -2017 зазнає значних труднощів", однак жодним чином не пояснюється чому з 2001 року ніяких труднощів між НТСУ та ТРК "Ера" з приводу трансляцій Євробачення не виникало", - підкреслюється у зверненні.

Окрім цього, зауважується, що у квітні ПАТ НТСУ повідомило ТРК "Ера" про те, що починаючи з 00.00 годин 14.04.17 року супутникове мовлення ТРК "Ера" буде припинено.

У листі зазначають, що "за інформацією, що потребує перевірки, діяльність із блокування трансляції ТРК "Ера" відбувається за участю і координацією дій співробітника ПАТ НТСУ Бойчука Юрія Володимировича (відповідає за технічну політику), якому телефонують невідомі особи, ставлять протиправні завдання та консультують, як діяти надалі".

"Таким чином, дії керівного складу ПАТ НТСУ, а також вищевказаної групи осіб, повинні кваліфікуватись за статтями 364, 206 та 171 Кримінального кодексу України. Зухвалість цих дій полягає в тому, що вони відбулись у Страсну П’ятницю, напередодні Пасхальних Свят. Також, було враховано, що Український парламент збереться на пленарне засідання лише через місяць. Виходячи з вищенаведеного та розуміючи, що такі зухвалі дії неможливі без команд та участі високопосадовців, просимо взяти на особистий контроль розслідування цих ганебних вчинків по перешкоджанню журналістській діяльності та порушенню конституційних прав громадян України", - наголошується у заяві.