Текст томосу про автокефалію не буде опубліковано до вручення предстоятелю Української церкви, - Павленко

Водночас Павленко повідомив, що пропозиції до статуту Української церкви були підготовлені на підставі положень томосу

dni.com.ua

Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос про автокефалію Української церкви особисто обраному предстоятелю, тому нині його текст не може бути опубліковано, пояснив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

"Предстоятель у Стамбулі невдовзі після Собору (українських церков, - ред.) отримає з рук Вселенського патріарха томос – грамоту. Саме тому це наразі не є публічним документом, тому що він передається новообраному предстоятелю", - сказав Павленко.

Разом з тим він повідомив, що затверджені Синодом Вселенського патріархату пропозиції до статуту церкви були підготовлені на підставі положень томосу і будуть представлені на розгляд Собору українських церков, яка збереться у грудні.

При цьому він поінформував, що про дату проведення Об'єднавчого собору незабаром оголосить Вселенський патріарх Варфоломій.

Зазначимо, що 29 листопада Константинополь підготував попередній проект статуту майбутньої Української церкви

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію Православній церкві в Україні 11 жовтня цього року. Тепер у Києві мав бути скликаний Собор з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про томос. Собор оформить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і вибере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ томосу як документа (грамоти).

На початку цього місяця президент Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі Угоду про співпрацю і взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів