Рівень тиску на вході в ГТС України досі є критичним, - "Укртрансгаз"

Тиск у магістральних газопроводах на ГВС "Суджа" становить 50,9 кгс/см² попри контрактні зобов'язання в 60-65 кгс/см²

Открытый источник

Станом на 14:00 ситуація із забезпеченням "Газпромом" тиску на вході в ГТС України досі є критичною. Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

Тиск у магістральних газопроводах на ГВС "Суджа" становить 50,9 кгс/см² попри контрактні зобов'язання в 60-65 кгс/см².

"Зважаючи на екстремальні погодні умови як в Україні, так і в країнах ЄС, такі безвідповідальні дії "Газпрому" додатково ускладнюють роботу оператора ГТС України та штучно створюють суттєві ризики для безперебійного транзиту значних обсягів газу для європейських споживачів. Про це оперативно було повідомлено моніторингову місію Європейської комісії.

Новини за темою: "Нафтогаз" поки не отримував жодних документів від "Газпрому" щодо процедури розірвання контрактів

З метою стабілізації ситуації Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вжило необхідних заходів на період до 6 березня відповідно до Національного плану дій та Правил безпеки постачання природного газу", - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою "Нафтогаз України" закликав населення, яке користується автономним газовим опаленням, за можливості зменшити температуру в приміщеннях.

"Завдяки синхронізованим діям уряду та за підтримки споживачів газу знизиться загальне споживання газу країною, що дасть можливість збалансувати газотранспортну систему та уникнути серйозних наслідків від провокацій "Газпрому", - додається в повідомленні.

Новини за темою: "Нафтогаз" розпочав закупівлю газу в польської PGNiG

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Згодом стало відомо, що Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів. 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав такі дії "Газпрому" "шантажем України та Європи" і доручив керівництву НАК "Нафтогаз України" максимально швидко врегулювати питання щодо браку газу.

А президент Петро Порошенко долучається до ініціативи НАК "Нафтогаз Україна" під назвою "Прикрути", спрямованої на економію газу, і закликає держустанови та громадян теж знизити температуру в приміщеннях.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів