Ситуація із захистом українських моряків упродовж останніх років погіршується по всьому світу, - МЗС

Греція та Італія продовжують залишатися найбільш проблемними регіонами

МЗС України zn.ua

В останні роки ситуація з українськими моряками значно погіршилася, особливо в Греції та Італії. Про це повідомив державний секретар МЗС України Андрій Заяць під час брифінгу, передає "112 Україна".

У Греції на сьогоднішній день тримають 151 українського моряка, з них 108 засуджено, у тому числі 98 осіб - за перевезення нелегальних мігрантів. Аналогічна ситуація склалася в Італії, де близько 100 громадян України засуджено за перевезення нелегальних мігрантів.

"Півтора місяця тому в Греції були проведені консульські консультації, відвідування місць ув'язнення і переговори з Міністерством юстиції, Генеральною прокуратурою, заплановано укладення двосторонньої угоди для того, щоб тим українським морякам, які умовно-достроково звільнені в Греції, дозволити повернутися в Україну. Зараз ситуація така: після умовно-дострокового звільнення вони опиняються в Греції, яку не можуть залишити, без засобів існування. Є великий ризик, що вони будуть втягнуті в новий виток протиправної діяльності, щоб забезпечити себе засобами існування", - повідомив Заяць.

Також він повідомив, що за останній місяць вдалося повернути в Україну 33 моряків - зокрема 12 членів екіпажу контейнеровоза Mekong Spirit, який був затриманий грецькою поліцією 25 травня 2017 року за підозрою у перевезенні товарів військового призначення, 15 моряків судна Free Neptunе які з літа 2016 року перебували в Султанаті Оман на борту цього судна через заборгованість по виплаті судновласником заробітної плати, 4 членів екіпажу судна Gulf Pearl, яке стоїть на рейді біля емірату Шарджа (ОАЕ) з тієї ж причини, і двох моряків з риболовецького судна STS-50, затриманого в Індонезії.

За інформацією міжнародних організацій BIMCO та ISF, у 2015 році працювати на зарубіжні кораблі влаштувалися 69 тис. українців. Таким чином Україна потрапила до топ-6 найбільших постачальників робочої сили світовим судновласникам.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів