Своєю заявою СБУ підтвердила, що опублікований "список 47" є справжнім, - Гужва

Гужва окремо підкреслив, що співробітники його видання не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності або як свідки

Ігор Гужва Фото з відкритих джерел

Своєю заявою Служба безпеки України підтвердила, що опублікований раніше в ЗМІ "список 47" є справжнім. Так Ігор Гужва, головний редактор видання Страна.uа, що першим опублікувало список 47 передбачуваних жертв, виявлених у ході спецоперації з інсценуванням убивства в Києві російського журналіста Аркадія Бабченка, прокоментував порушення кримінального провадження за фактом публікації списку.

Гужва привітав колег з Днем журналістики, додавши: "Головний подарунок піднесла нам вчора СБУ у вигляді відкриття кримінального провадження за фактом публікації в "Стране" "розстрільного списку - 47".

Гужва пояснив, якими критеріями керувалася редакція, ухвалюючи рішення про публікацію матеріалу, - серед них висока "суспільна значущість" списку.

"Суспільна значущість так званого "розстрільного списку" є безумовно високою. Причому цю значущість йому надали самі представники влади, СБУ та Генпрокуратури, широко оприлюднивши про нього інформацію, а також розголосивши відомості про деяких його фігурантів. Однак зробили вони це таким чином, що залишилася величезна кількість недомовленості, що породило різні маніпуляції і сумніви в суспільстві", - пояснив він.

При цьому Гужва окремо підкреслив, що співробітники його видання не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за статтею 387 КК України ("Розголошення даних досудового розслідування"), оскільки їх не попереджали в установленому законом порядку про нерозголошення матеріалів досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Також у відповідності з українським законодавством журналістів не можна залучити як свідків.

Обурення публікацією списку Гужва пояснює так: "Склад цього списку (а те, що це саме "той самий список", підтвердила своєю заявою СБУ) абсолютно очевидно показує всю, м'яко кажучи, сумнівність розкручуваної владою історії про нібито підготовку в Києві масових вбивств на замовлення російських спецслужб".

Нагадаємо, 5 червня список оприлюднила "Страна.ua". За даними джерел видання в СБУ, "документ" нібито 21 травня передав підозрюваний в організації вбивства Аркадія Бабченка Борис Герман своєму куратору з контррозвідки – такому собі Дмитру (офіційно влада це заперечує). Сам же список він нібито отримав від свого московського знайомого, представника "особистого фонду Путіна" Пивоварника.

Про існування такого списку стало відомо ще 1 червня - тоді генпрокурор Юрій Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства Бабченка у слідства виявився "список 47", фігурантам обіцяли забезпечити охорону.

Увечері того ж дня Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом розголошення відомостей досудового розслідування через публікацію в ЗМІ прізвищ потенційних жертв терористичних актів на території України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів