Святаш: Санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne - суто маніпулятивні дії перед виборами

Парламент не може голосувати за тиск на свободу слова, впевнений Святаш

Фото з відкритих джерел

Прийняття постанови про санкції проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne - це передвиборча маніпуляція, впевнений народний депутат Дмитро Святаш. Про це він заявив в ефірі "112 Україна".

"Вважаю, що це негідно парламенту голосувати за фактично тиск на свободу слова. Я собі дуже важко уявляю, щоб сенат США чи Палата лордів чи Палата общин Великої Британії проголосувала про персональні санкції проти національних інформаційних операторів, наприклад Fox news чи Daily Telegraph. Це навіть припустити не можна. Свобода слова – це базис будь-якої демократії ще з часів колишньої Греції. Думаю, ми маємо суто маніпулятивні дії перед виборами, щоб не дати висловити альтернативну точку зору на події в Україні", - заявив він.

Як повідомлялося, сьогодні парламент закликав Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадити санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Гендиректор телеканалу Єгор Бенкендорф заявив, що спроби зупинити діяльність "112 Україна" є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. За його словами, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. 

Звернення було направлено президенту Європейської комісії Дональду Туску, верховному представникові Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є, голові Комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, координатору програм у Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Ніні Огняновій, генеральному секретарю Міжнародної федерації журналістів Ентоні Беланжеру.

Крім того, звернення були відправлені в міжнародні організації Human Rights Watch, Freedom House, Amnesty International, "Репортери без кордонів" і Європейську федерацію журналістів.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом всього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для висловлення своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежних експертів, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем, і що саме така позиція телеканалу викликає і викликатиме спротив з боку окремих політиків і політичних сил.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів