Супрун виступила проти бахіл у лікарнях: Не захищають від мікроорганізмів

За словами Супрун, ініціатива щодо одягання бахіл має на меті зменшити роботу прибиральниць за рахунок пацієнтів

Фото з відкритих джерел

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розкритикувала вимогу лікарень до відвідувачів обов'язково вдягати бахіли - на її думку, захист від інфекцій у такий спосіб є сумнівним, крім того б'є по кишенях відвідувачів. Про це Супрун написала у Facebook.

"У жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов'язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень. Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів", - заявила Супрун.

Новини за темою: Супрун: В Україні оновили календар профілактичних щеплень для дітей

За її словами, ініціатива щодо одягання бахіл зазвичай йде від медзакладу і має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й "нажитися за рахунок гаманця пацієнта".

"Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, - економічно необґрунтовано та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам. Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути", - додала Супрун.

Новини за темою: Пенсії, розвиток медреформи і "реформа решти": Що чекає на українців у липні

Нагадаємо, що раніше Супрун спростувала міфи про біль у спині.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів