Супрун розвінчала міф про сприятливий вплив солодощів на роботу мозку

Натомість у міністерстві розповіли, що обмеження калорій і заняття спортом "запускають" роботу мозку

Фото з відкритих джерел

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун зруйнувала міф про те, що цукерки, шоколадки та тістечка допомагають мозку краще справлятися із завданнями. Натомість обмеження калорій і біг на довгі дистанції роблять вас розумнішими, пише вона на своїй сторінці у Facebook.

"Те, що мозок, як джерело енергії, може їсти лише глюкозу або створені печінкою із жирів кетони, - це правда. Але це не можна вважати ліцензією на солодощі та жирну їжу", - пише голова МОЗ.

Новини за темою: Супрун розповіла, скільки має тривати денний сон

Вона зазначає, що наше тіло самотужки підтримує сталий рівень глюкози завдяки гормонам.

Крім того, пише Супрун, якщо ви в захваті від своєї роботи, вам певно знайоме відчуття метеликів у животі, поколювання в пальцях і мурах на шкірі, а значить, у вас виділяється гормон адреналін. Він робить так, щоб глюкоза безперешкодно надходила в кров і живила мозок. Тістечка і тортики тут ні до чого.

Новини за темою: Уляна Супрун розповіла про шкоду від надмірного вживання цукру і дала декілька порад

"І зовсім сумна новина: надлишок солодкого швидко вилучається з крові та до нейронів не потрапляє. Тож хоча солодке та жирне дають тимчасове задоволення, але зрештою не допомагають, натомість роблять нас в'ялими та сонними", - додає голова МОЗ.

Натомість обмеження калорій і заняття спортом ще й як "запускають" роботу мозку. Вони сприяють утворенню так званого нейротрофного фактору мозку (brain-derived neurotrophic factor, BDNF), що сприяє виживанню нейронів і їх взаємодії, а отже, навчанню і пам'яті.

Новини за темою: Як уберегти дитину від стресу під час візиту до лікаря: 5 порад від Супрун

Для підтримки мозку, як і здоров’я всього організму, науковці радять харчуватися збалансовано, різноманітно, уникати жирного й солодкого, бути фізично активними і достатньо відпочивати.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів