Супрун: Куріння провокує не тільки рак легенів, але й ряд інших захворювань

За її словами, куріння зазвичай пов'язують з раком легенів, однак список хвороб, які воно викликає, нескінченно довгий

Куріння в громадському місці Фото з відкритих джерел

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила Facebook, що куріння викликає не тільки рак, але й інші хвороби легень і інших органів.

"Куріння вважають головною причиною хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). У США вісім з десяти смертей через ХОЗЛ зумовлені курінням, в тому числі пасивним, а інші випадки - забрудненням довкілля", - написала Супрун.

Новини за темою: Супрун підтвердила, що під час ДТП у Харкові Зайцева перебувала у стані наркотичного сп'яніння

За її словами, у 17-25% випадках серцево-судинні хвороби розвиваються саме через нього. Куріння підвищує ймовірність коронарної хвороби серця чи інсульту в 2-4 рази.

Крім того, куріння може спровокувати рак прямої кишки. Голова МОЗ зазначила, що у курців майже в два рази частіше виникають поліпи товстої кишки.

Вона підкреслила, що захворіти на рак в результаті куріння можна навіть у молодому віці. Водночас, що довше пацієнт курить, то більшим є ризик колоректального раку та поліпів товстої кишки. Після того, як людина кинула курити, ризик раку товстої кишки знижується, але він залишається підвищеним ще протягом 20-30 років.

Новини за темою: МОЗ опублікував список українських пляжів, де не рекомендує купатися

Крім цього, за словами Супрун, тютюновий дим зменшує фертильність жінок і чоловіків - куріння майбутньої матері збільшує ризик передчасних пологів, переривання вагітності, малої ваги при народженні, мертвонародження, дефектів розвитку та синдрому раптової смертності немовлят.

Як зазначає голова МОЗ, також курці більше ризикують отримати катаракту та дегенерацію сітківки. Вони значно більше ризикують розвинути деменцію та хворобу Альцгеймера в літньому віці, ніж не-курці чи ті, що покинули куріння.

"Звичка до тютюну погіршує мікрофлору ротової порожнини, сприяє ушкодженню і навіть втраті зубів та спиняє амілазу слини - ферменту, потрібного для перетравлення складних вуглеводів. З курінням пов'язують певне зниження імунітету та зростання шансів мати ревматоїдний артрит", - написала Супрун.

Новини за темою: Супрун розповіла, в яких овочах найбільше нітратів

Вона також додала, що куріння підвищує вірогідність розвитку раку легенів у 25 разів.

Крім того, голова МОЗ нагадала, що цигарковий дим містить понад 4 тис. компонентів, в тому числі чадний газ, нікотин та його похідні, смолу, котінін, полоній, кадмій, поліциклічні ароматичні вуглеводи та інші сполуки, багато з яких є канцерогенами.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів