Екс-бійці "беркута", звинувачені в розстрілах на Майдані під час суду, 2 грудня 2016
Українське фото

Розгляд справи п'ятьох екс-співробітників спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у розстрілі 48 активістів Євромайдану на вул. Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року, перенесено на 24 січня. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила кореспондент.

"Засідання перенесено на 24 січня. Сьогодні заслуховували епізод щодо обставин загибелі одного з євромайданівців. Це були фото, відеоматеріали, і документи щодо Романа Варениці", - зазначив він.

Кореспондент уточнив, що Варениця загинув 20 лютого на вул. Інститутській в напрямку Національного банку України. Дослідження балістичної експертизи, які були сьогодні на судовому засіданні, свідчать про те, що він помер від вогнепального наскрізного поранення. Кулі були випущені зі снайперської гвинтівки.

За словами прокурорів, цих доказів достатньо, щоб притягнути до відповідлальності одного з "беркутівців", однак не тих, які знаходяться на лаві підсудних. 

"Дана особа загинула саме від рук спецроти "Беркут". Безпосередньо, що Варениця загинув від руки когось із цих 5 осіб, ми сказати не можемо. Ми можемо казати і звертати увагу суду на те, що кулі були випущені з автомату іншого працівника спецроти "Беркуту", який зараз оголошений у розшук. Я не можу зараз назвати його прізвище", - зазначив прокурор ГПУ Яніс Симонов.

Захист п'яти екс-"беркутівців" заявив, що їхні підзахисні будуть давати свідчення проти колишніх колег, однак самі до вбивства Варениці не причетні.

"Як зазначала сторона обвинувачення, що начебто куля, яку було вилучено з трупа Варениці, вона ідентифікована. Це не відповідає дійсності. Не ідентифікуються наші підозрювані як особи, що вчиняли якісь протиправні дії", - заявив адвокат екс-беркутівців Олександр Горошинський.

Нагадаємо, Святошинський суд Києва розглядає справу щодо п'ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" - Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янішевського, Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, яких звинувачують у розстрілі 48 активістів Євромайдану на вул. Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.